Nyitókép: fradi.hu

Csütörtök este a Ferencváros a Genket fogadta az UEFA Európa Konferencia Liga csoportkörének 4. fordulójában. A mérkőzést megelőzően a zöld-fehérek a kvartett második helyén álltak, miután az első fordulóban hazai pályán 3-1-re megverték a Csukaricskit, majd 2-2-es döntetlent játszottak a Fiorentina otthonában, illetve 0-0-s döntetlent értek el a Genk vendégeként.

A Groupama Arénában 20.127 néző előtt lejátszott 1:1-es meccs után Dejan Sztankovics vezetőedző sajtótájékoztatón értékelt.

Egy elég nehéz mérkőzésen vagyunk túl, mindkét csapat nyíltan, intenzíven, szervezetten játszott. Lehetnék elégedett a végeredménnyel, de nem vagyok teljesen az, el kell, hogy fogadjam ezt az eredményt

kezdte a tréner.

hirdetes_810x300

A lefújás után gratuláltam a játékosoknak, hiszen csapatként voltak jelen a pályán, küzdöttek a végsőkig. Ezen a szinten nagyon apró dolgokon múlhat a különbség. Ettől függetlenül még nem végeztünk, két mérkőzés van hátra a csoportkörből. Itthon, 20 ezer szurkoló előtt játszani nagyon nagy dolog, hiszen ők adják azt a pluszt, ami nekünk kell a pályán.

Dejan Sztankovics beszélt arról is, hogy meddig tartható az intenzív játék.

Ez normális, hiszen háromnaponta játsszunk mérkőzéseket. Csak meg kell nézni, hogy a legjobb csapatok Európában hányszor cserélik a kezdő tizenegyüket. A Fradi Magyarország legjobb csapata, de jobbnak is kell lennünk mindenkinél. Nyilván nekünk is kell rotálnunk, fontos a jó regeneráció. Jó úton járunk, de szeretnénk, ha ez az út még jobb lenne. Folyamatosan olyan mérkőzéseknek vagyunk kitéve, mint a mai, láthattuk, hogy nagyon intenzív volt, még a 98. percben is szerettünk volna gólt lőni. Ez az az út, amire szeretném vezetni a játékosaimat

mondta az edző, aki kérdésre válaszolva beszélt a bekapott gólról is.

A játékvezető nem adott lehetőséget a cserére, ezért abban a pillanatban kilenc mezőnyjátékossal voltunk jelen a pályán. Láttunk már olyat, hogy 10-12 percet is hosszabbítottak egy meccsre, ezért nem értem, miért nem lehetett várni a cserére. A másik dolog az apró részletek, amiket próbáltam elmagyarázni. Nagyon is jó úton járunk, optimista vagyok ezzel kapcsolatban. Erős csapatunk van, erős személyiségekkel, jó játékosokkal. Mindig elmondom a játékosoknak, hogy legyenek boldogok, hogy a Ferencváros mezét ölthetik magukra.

A Ferencváros a hazai bajnokságban legközelebb november 12-én, vasárnap 16.00-tól lép pályára, akkor a Fehérvár FC lesz az ellenfél.