Egészségügyi minisztérium: Így készüljünk fel az omikronra - Körkép.sk
Márk
    |    
HUF: 376.25
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
hirdetes_810x300

Egészségügyi minisztérium: Így készüljünk fel az omikronra


Nyitókép: AP Photo/Eraldo Peres

 

Az elkövetkezendő időszakban az emberek többsége kapcsolatba fog kerülni az omikron variánssal, ami extrém gyorsasággal terjed. Az egészségügyi tárca összegyűjtötte azokat a lépéseket, amelyek betartásával csökken a valószínűsége annak, hogy a vírus súlyos lefolyású betegséget fog okozni.

 

  1. Oltassa be magát

Minden adag vakcina számít, még az egy adag oltóanyag is jobb, mint a semmi. A legjobb azonban az, ha mindhárom adaggal rendelkezünk. Ha még nem adatta be a harmadik vakcinát, ne gondolkozzon. Az oltás a covidon való átesés után is fontos, hiszen a megszerzett immunitás idővel legyengül.

 

 hirdetes_300x300  
  1. Kerülje a telített beltereket

Kerülje a társas érintkezést elsősorban a telített és szellőzetlen helyiségekben. Amennyiben mégis ilyen helyen tartózkodik, minimalizálja az ott töltött időt, hogy ne kapjon nagy vírustöltetet, aminél nagyobb a kockázata a súlyos lefolyású betegségnek.

 

  1. Viseljen reszpirátort

A reszpirátor viselése elsősorban azokban a beltéri helyiségekben fontos, ahol sok ember tartózkodik. Amennyiben közvetlen kapcsolatban van az emberekkel, kültéren is viselje.

 

  1. Mielőtt emberekkel találkozik, teszteltesse le magát

Amennyiben huzamosabb ideig lesz emberekkel beltérben, csináljon antigéntesztet. Ebből megtudja, hogy az adott pillanatban nem fertőző-e.

 

  1. Szellőztessen

A szellőztetés csökkenti a vírusrészecskéket az adott helyiségben. Mindemellett csökkenti azt a vírustöltetet, amivel az adott helyiségben találkozhat. Abban az esetben, ha több emberrel kell egy helyiségben tartózkodnia, próbáljon meg többször ablakot nyitni.

 

  1. Megfelelő időben kérjen segítséget

Ha elkapja a covidot, két dolog fontos: tartsa be a karantént és ismerje fel azt a pillanatot, amikor már segítségre van szüksége. Ha nehézlégzés jelentkezik és a véroxigénszintje 92% alá süllyed, hívjon mentőt. Amennyiben rizikós korosztályba tartozik, akkor a pozitív PCR-tesz után azonnal hívja fel az orvosát, és írasson ki molnupiravirt.

 

Facebook: MZ SR

Megosztás:

Tetszett önnek ez a cikk?

Kattintson az alábbi gombra vagy a kommentek között bővebben is kifejtheti véleményét.

Ön lehet az első aki a tetszik gombra kattint!

Kommentek

Kommentek

Nem érkezett még komment. Legyen az öné az első!

Szóljon hozzá!

Kövessen minket