Privát Szoba: Mi a helyzet az oktatásban?! - Körkép.sk
Andrea, Ilma
    |    
HUF: 376.25
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
hirdetes_810x300

Privát Szoba: Mi a helyzet az oktatásban?!

2021. ápr. 10. 19:29

Nyitókép: reprofoto (youtube)

 

Az oktatás művelése egy rendkívül összetett munkakör, főként a jelenlegi járványhelyzetben állítja próbatétel elé a tanárokat. Ezen kívül nyakunkon van a beíratás, amely a fentiek fényében nem lesz olyan „egyszerű”, mint az eddigi években. Ilyen és ehhez hasonló dolgokról ejtettek szót e héten a Privát Szoba meghívott vendégei. Takács Krisztina (felső tagozat) és Szabó Veronika (alsó tagozat) a pedagógusok képviseletében voltak jelen, Varga Kiss Linda (Új Egység Mozgalom szervező titkára) pedig szülői minőségében vett részt a beszélgetésben. A műsort egy szintén pedagógusként tevékenykedő személy, Samu István vezette.

 

A beszélgetés elején a résztvevők szót ejtettek arról, hogy a jelenlegi online térben zajló oktatásnak milyen pozitív és negatív hozadékai vannak. Többek között a gyermekek és az idősebb pedagógusgeneráció tagjai kicsit jobban rákényszerültek arra, hogy a modern technika nyújtotta programok kezeléségében gyakorlatot szerezzenek. Ugyanakkor, ha valamilyen technikai probléma lép fel, és megszakad az online beszélgetés, az nem egy kellemes pillanat.

 

A szülők szemszögéből érdekességként említésre került, hogy egy szülő adott esetben beleláthat magába a tanóra menetébe is. A legnagyobb mínuszként a társasági együttlét hiányát emelték ki, illetve, hogy azok a diákok, akiknél a szülői háttér nem éppen a legkielégítőbb, ott a többiekhez képest lemaradás érzékelhető. Ezen kívül az sem hat jól a diákokra, hogy az egész napot a számítógép előtt kell ülniük, és folyton „kütyüzniük”.

 hirdetes_810x300  

 

Fontos kérdésként vetődött fel a műsorban, hogy mi történne akkor, ha ezt a tanévet úgy ahogy van, újra meg kellene ismételni. Ezt az elképzelést a jelenlévők többsége nem támogatta. Ellenérvként elhangzott, hogy akkor ez az év, és a gyerekek részéről is belefektetett sok-sok energia kárba veszne. Ezen kívül nem lenne igazságos azokkal szemben sem, akik becsületesen odatették magukat. A jelenléti oktatás legnagyobb hátránya – és ebben mindenki részéről egyetértés mutatkozott – valószínűleg a szakiskolákban tanuló diákokat érintik, hiszen a klasszikus gyakorlati órák ilyen körülmények között szinte kivitelezhetetlenek.

 

A következő nagy fejezetben a régi, kontra mai tanulók összevetése történt meg, hogy miben mások a mostaniak, mint a régiek, és mik váltják ki az eltéréseket. A beszélgetés további részében a meghívott pedagógusok azt taglalták, hogy saját oktatási intézményeik milyen módszerekkel próbálták meg járványhelyzetbe a beíratás kapcsán megszólítani a szülőket és rajtuk keresztül a leendő diákságot.

 

A műsor záró részében a magyar iskola került középpontba, hogy a diákok képességeiket mennyire tudják kibontakoztatni a magyar iskola falai között, mi szükséges a magyar iskola versenyképessé tételéhez, hogy a szülők választása miért essen a magyar iskolára. Az egész adás a következő linken érhető el:

 

 

Varga Dávid

Megosztás:

Tetszett önnek ez a cikk?

Kattintson az alábbi gombra vagy a kommentek között bővebben is kifejtheti véleményét.

Ön lehet az első aki a tetszik gombra kattint!

Kommentek

Kommentek

Nem érkezett még komment. Legyen az öné az első!

Szóljon hozzá!

Kövessen minket