Nyitókép: Körkép.sk

Két év járványszünet után ismét beindult a „versenynagyüzem” a karatéban is!

Trencsénben, április 2-án több mint 450 indulóval a Covid-járvány miatti 2 évnyi kényszerszünet után újra beindult a versenyszezon a szlovák olimpiai karate sportban.

A Szlovák Karate Szövetség szervezésében került sor az országos gyermek és fiatal diákok (5-6-7-8-9-10-11 évesek korosztályának) Szlovák Karate Kupa első fordulójára.

hirdetes_400x285

Az országos karate kupa 3 fordulós, minden kategória összesített győztese a végén az aktuális év Szlovák Kupa győztesévé válik.

Két dél-szlovákiai (magyar érdekeltségű) karate klub vett részt a megmérettetésen, mégpedig a Taiyo Karate Klub Gúta és a dunaszerdahelyi illetőségű Karate Ippon Dunaszerdahely.

A dunaszerdahelyi klub két indulóval vett részt, akik a következő eredményeket hozták: Czajlik Kinga 8-9 évesek kumite  -32kg – 2. hely, Jakóczi Marian kata 8-9 évesek 5. hely.

A gútai karatésok több éremmel térhettek haza, 4 versenyzőből összesen 5 medállal!

Domján Panka Kata (6 – 7 évesek kat.) kumite – küzdelem 26 kg felett, első versenyén ezüstérem, Hupian Tünde, kata (9 – 10 évesek kat.) első versenyén bronzérem, Hrabovszká Petra (9 – 10 évesek kat.) második versenyén mindjárt két érem, kata és kumite-bár bronzérem.

Samu Hunor élete második versenyén 10 versenyzőt maga mögé utasítva súlycsoportjában (+35) és második lett, a döntő küzdelmi – kumite meccsén szoros küzdelemben alig maradt el az aranyéremtől.