Jeromos
  • HUF: 421.17
  • USD: 0.98
  • 13 °C
  • 20 °C
Vélemény

Ipolyság, a drog városa

Tragédia kell ahhoz, hogy végre előrelépés legyen, vagy megvárják, amíg a gyermeküket féltő szülők az önbíráskodás

Nyitókép: blikk.hu

 

Ipolyságon mára köztudott tény, hogy városunkat elárasztotta a kábítószer. A pervitintől kezdve a herbálig bezárólag minden fellelhető.

 

A legjobban elterjedt a szinte fillérekért megvehető biofű. Ami csak a nevében bizalomgerjesztő, mivel se nem bio, se nem fű,  hanem valamilyen növényi származék amit csavarlazítótól kezdve a patkányméregig, lekezelnek.

 

Zombivá változtat

 

Hatása percekig zombi állapotúvá avanzsálja a fogyasztóját, aki taknyát, nyálát csorgatva nem tud a külvilágról. Az elsődleges veszélyt itt hordozza magában, Magyarországon volt rá példa, hogy saját hányadékába fulladt bele a fogyasztó, vagy hirtelen szívmegállást okozott. Hosszútávon az egészségre kifejtett hatása még rémisztőbb. A magában rejtett különböző vegyszerek máj, vese és egyéb belső szervek megbetegedéseit okozhatják. Nem elfelejtve ezen kémiai anyagok rákkeltő hatásait.

 

Sajnos a közvetlen környezetem is érintett az ügyben. A szervi bajok mellett nem elhanyagolható a szer hatása az egyén pszichés állapotára, viselkedésére sem. Hosszú távú használata, ingerlékenységet, dühkitöréseket okoz. Mindennapos fogyasztása nélkülözhetetlenné válik, ami antiszociálissá, zárkózottá teszi az élvezőjét. Egy idő után minden gondolata csak az anyag körül forog, belekényszerítve magát az örökös hazugságba, kisstílű húzásokba, csalásokba csakhogy a napi adagra a pár euró meglegyen.

 

Tudják, kik az elosztók

 

Az ilyen ember hamis illúziókba kapaszkodik, mintsem a függőségét beismerje saját magának. A sorsáért más a felelős, nem ismeri el, hogy drogfüggő a valós reális életről tudomást sem akar venni. A munkahely a család háttérbe szorul a herbál irányít mindent és maga mögé taszít más fontosabb dolgokat.

 

Városunkban a probléma hatványozottan igaz. A szer a szomszédos Magyarországról érkezik, a városban lévő terjesztőket szinte mindenki ismeri. Mára már a Billa üzletlánc parkolójában is vehetünk szippantani valót, mindezt a hivatalos szervek tudtával.

 

Sokunk megrökönyödésére érthetetlen, hogy a herbál terjesztése, birtoklása nem meríti ki a büntetőtörvénykönyv egyetlen paragrafusát sem. Az összetevőket gyorsan változtató előállítókat a hazai bűnüldöző szervek nem bírják követni. Mire tiltólistára kerül egy-egy hatóanyag, máris másikkal rukkolnak elő. Számomra felfoghatatlan, hogy egy ennyire egészségre káros anyagot szabadon adhatnak, vehetnek az emberek.

 

Nincs egységes rendelkezés

 

Felmerül viszont több tisztázatlan kérdés. Miért nem lehet egy egységes rendelkezést hozni, hogy minden beazonosítatlan, egészségre ártalmas tartalmú anyag emberi fogyasztásra értékesítve büntetendő? Hogyan létezik az, míg a piacon a zöldségét áruló kistermelő számlaköteles és örökös vegzálásnak van kitéve, addig vannak családok akik ebből havonta több ezer eurós bevételre tesznek szert illegálisan?

 

Úgy, hogy a bevételből adót nem fizetnek, nincs vállalkozási engedélyük, a terméken nincs leírás. sem az összetevőkről sem a származási helyről. Feltételezzük, hogy ha én úgy gondolom. nyithatok egy biofüvet árusító boltot, mivel nem büntetendő? Miért van az, hogy senki nem akar foglalkozni ezzel az üggyel? A rendőrség széttárja a kezeit, a polgármester szintén, aki egy személyes beszélgetés alkalmával elmondta: nem fog ennek a problémának időt szentelni, mivel hiába minden. Mindig lesz, aki árulja és a fiatalok úgyis megtalálják a módját, hogy hozzá jussanak.

 

Tragédiának kell ahhoz történnie, hogy végre előrelépés legyen, vagy megvárják, amíg a gyermeküket féltő szülők az önbíráskodás rossz megoldásához nyúlnak?

 

Nem válasz a  kilátástalanságra

 

Sok fiatal a kilátástalanságra, a munkanélküliségre, az unalomra fogja a szer használatát. Én másban látom a baj forrását. Személyes tapasztalás után kijelenthetem. A herbált fogyasztók nagy százaléka az iskolázatlan, félművelt társadalmilag lecsúszottak köréből kerül ki.

 

A fogyasztás ténye nem okozat, hanem ok. Mindenki saját maga dönti el, hogy él-e vele, vagy sem. Ha unalmasnak találják az életüket, vagy céltalannak, tavasz lévén szedhetnek egy kis szemetet. Környékünkön sok olyan hely van, amit tisztává tehetnek. A munka után fáradtan megpihenve esetleg igyanak meg egy pohár bort, ha bódulásra vágynak.

 

Szeretném, ha a két fiam egy olyan városban nőne fel, ahol tinédzser korukra a herbál már csak egy rossz emlék marad. Ehhez viszont akarat kell. A város első emberétől az utolsóig bezárólag, mert magától nem megoldódni csak burjánzani fog a kialakult állapot.

 

Dian Csaba

Megosztás:

Tetszett önnek ez a cikk?

Kattintson az alábbi gombra vagy a kommentek között bővebben is kifejtheti véleményét.

Eddig 75 olvasónak tetszik ez a cikk.

Kommentek

Kommentek

Ismeretlen szemely
2019. Már. 28. 20:24

Jo napot kivanok! Igen sajnos ez teny es vallosag hogy a rendorseg se tesz semmit ezugyben es senki mas sem sajnos. De meg ha akarnak is az emberek akor se tudnanak vele sokmindent tenni mert olyan gyors ennek a drognak a fejlodese hogy ha egy embert vagy kettot lecsuknak,meg pislantani se lenne idonk mar ket masik ember arulna,vagy hordana vagy keszitene eszt a herbalt. Sajnos en magam is fogyaszto voltam meg nemregiben es jo par even at szivtam eszt a ,,szart``. Nagyon nehez lealni vele,es ha sikerul is akarmikor akar honapok utan is egyik pillanatrol a masikra ujra elojohet ez a gond es a fogyasztasa folytatodhat,szoval akinek sikerul abba hagynia az legyen mindig resen es legyen ovatos. A drogfogyasztassal toltott idot cserelje le mongyuk sportra,vagy kuzdosportra,vagy munkara,vagy akar egy parkapcsolatra. Ezek nagyon sokat tudnak segiteni. Nekem a csaladom tamogatasaval, 8 het elvonoval es jozan esszel sikerult lealnom a herballal. Mar majdnem fel eve tiszta vagyok es buszke vagyok ra. Tobb minden elkezdett erdekelni bele ertve a csajozast is ami rengetek energiaval tolt fell es sok akarat erot add az elethez. Mar nem menekulok a problemak elol es kerulgetem oket,hanem elejuk alok es probalok megoldast talalni igy kevesebb a gondom,nem pedig tobb. Az egessegi problemakhoz anyit hogy aki fogyasztya hoszu tavon a herbalt es elkezd neki fajni az epeje vagy a maja,vagy ha okadik es az egy kicsit is zold az epetol akor ha kedves az elete akor nagyon gyorsan abba hagya a fogyasztasat mert ha nem teszi akor barmelyik pillanatban veget erhet az elete vagy ha nemis mingyart de a homokora elkezd peregni es ha lejar akor enyi,nincs tovab. En csak most leszekk 24 eves es az utorso 7 evem a herbalra ment el amit nagyon sajnalok mert azokat az eveket senki nem agya visza nekem. Ebbe gondoljon bele az aki szivja. A leszokas nehez,az elejen bisztos az alvatlansag,izzadas,duhkitoresek,stresz es etvagy vesztes,de ezek csak par napig lesznek,utanna elmulnak es a szervezet elkezd tisztulni,az ember feltoltodik energiaval,tudni fog tisztan gondolkozni es cselekedni. Azokat a szuloket akiknek a gyerekei eszt szivjak csak sajnalni tudom mert a sajat szuleimrol tudom hogy milyen rosz erzes amikor lattyak a gyermekuket ugy ahogy. Ez az utorso mondat pedig azoknak szol akik szivjak a herbalt: Tik eszt ugy veszitek mind egy jo dolgot ami kiszakittya az eletetekbol a gondokat es csak a jo marad,de ez tevedes!!! Nemis kicsi,a problemak nem tunnek el hanem inkab egyre csak gyulnek es gyulnek csak a herbaltol nem birja az agy eszt fellfogni vagy pedig nemis akarja. Fiuk akik szivtok,gondoljatok arra hogy milyen jo is a sex es ha van valami lany az eletetekben aki fontos es kedves nektek.No ha sokaig fogjatok szivni a herbalt akor elobb utobb bisztos befog kovetkezni az hogy nem lesz erekciotok vagyis merevedes. Es tik lanyok akik szivjatok csak anyit hogy ha jol akartok kinezni es szepek lenni akor abba kell hagynotok mert megha tik nemis veszitek eszre magatokon de masok lassak hogy a herbitol milyen csunyak lesztek/vagytok/lehettek. Nos ezzel a kommentel en nem akarok senkit megbantani,hanem csak segiteni. Sok sikert annak aki le akar szokni rola es valtosztatni akar magan es az eleten,ha segitseg kell a szuloktol vagy orvosoktol,ne feljetek,nyugottan kerjetek a segitseguket! Aki meg nem akar lealni vele akor az legalab anyit tegyen meg hogy ne kinalgassa azoknak aki le alnanak vele meg azoknak se akik meg nem talalkosztak vele.

Senki
2019. Már. 29. 00:26

Borzasztóan egyszerű a megoldás : legalizálni kell a marihuánát !!! Más országokban már rég rájöttek hogy ezzel a növénnyel csökkenteni lehet más szerek használatát (pl hollandia). De hát ezt a fiatalok értik , a kommunizmusban felnőtt alkoholpárti felnőttek ezt sose fogják érteni. Kedves Csaba ! Nagyon primitív általánositas amit leirtal . Én is éltem a biofűvel mégpedig érettségi utolsó évében , mégis meglett sőt 2 nyelvvizsgám is van . Minden akarat kérdése , nem a szer miatt maradnak ki az iskolabol , az szer nélkül is így lenne. Ez is csak a drogosok lejáratásáról szól , pedig ha tájékozódnál vannak felelőssegteljes “drogosok” aki pl melo utan nem a kocsmába megy hanem elsziv egy jointot , mégis felnevel egy gyereket és példát is tud mutatni. Vagy bevesz egy extasyt buliban és jol erzi magat majd hazamegy. Vagy az egyetemisták akik speedet tolnak kávé helyett és mégis betudják fejezni az egyetemet. Nagyon felháborító amit írtál Akár tetszik akár nem a mai generáció már undorodik az alkoholtól és inkább drogoznak. Kb olyan egyszeru beszerezni bármit mint nektek volt anno az alkoholt. A világ halad csak a ti idős generáció nem.

Dian Csaba
2019. Már. 29. 11:49

Senki, Mielőtt jelzőkkel dobálóznál, hogy mi a primitív és felháborító a két nyelvvizsgád mellé mással is dicsekedhetnél. Mondjuk szövegértelmezéssel. Én a herbál használókra írtam, hogy nagy átlagban félművelt primitív, lecsúszott emberekről van szó. Ezen állításom fenntartom. Míg a történelem jeleskedik olyan művészekkel akik valamilyen drog hatása alatt alkottak maradandót ez egy taknyát nyálát csorgató herbálosnál nehezen mondható el. Nem mintha az előbbi fogyasztó egy mesterműre hivatkozva legitimizálhatná a drog helyénvalóságát. Szomorú ha a világ fejlődése számodra a drogok elterjedésében teljesül ki. Egy dologban viszont egyetértek veled. A marihuána legalizásával kapcsolatban. Érdekes míg egy természetben előforduló növényt démonizálunk addig a biofüves vegyszeres szarok szabadon keringhetnek.

A kommenteket lezártuk.

Szóljon hozzá!

Kövessen minket