Nyitókép: Reuters

A labdarúgó Európa-bajnokság utolsó nyolcaddöntőjében kedd este Ukrajna 2–1-re legyőzte Svédországot a skóciai Glasgow-ban. A mindent eldöntő gól a hosszabbítás utolsó pillanataiban, a 121. percben született.

A kezdeti svéd fölényt követően a 27. percben váratlanul Ukrajna jutott vezetéshez Olekszandr Zincsenko jóvoltából, aki látványos mozdulattal lőtt a svéd kapuba. A svédek próbálkozásai ezután egészen a 43. percig nem jártak sikerrel, majd Emil Forsberg 23 méterről meglőtt labdája Illja Zabarnij lábán megpattanva vágódott a hiába vetődő Buscsan kapujába (1-1).

A második félidő gól nélkül telt, hasonlóan a ráadás szinte egésze. Aztán jött a 121. perc, és az egyik csereember, a harmadszor válogatott Artem Dovbik mintaszerű mozdulattal csúsztatott a hosszú alsóba a fáradt svéd védelem között, eldöntve az összecsapás kimenetelét (2-1).

Az ukránok Angliával találkoznak a negyeddöntőben.