Nyitókép: Dajto live, reprofoto

A játék képe messze nem tükrözi a végeredményt.

Látszólag sima, 2:0-ás eredményt ért el Adrián Gula csapata Aranyosmaróton. A DAC az első félidőben megérdemelten szerzett Káčer révén vezetést.

A második félidőben azonban egyetlen lövést sem eresztettek meg a ViON kapujára. Levegőben lógott az egyenlítő gól, az aranyosmarótiak a kapufát is eltalálták. A játék szinte minden tekintetében a DAC fölé nőttek, ezt mutatja a mérkőzés statisztikája is, főleg a lövések terén.

Amikor már mindenki elkönyvelte az egygólos vendéggyőzelmet, a mindent egy lapra feltevő hazaiak a kapusukat is előre küldték. Labdavesztésük után Matej Slávik későn ért vissza, ellentámadásból pedig Veselovský beállította a végeredményt.

A 2:0 Gula pozícióját vélhetően megerősíti, a szurkolók azonban nem lehetnek elégedettek a látottakkal. Ez a DAC ugyanis még messze nem bajnokesélyeshez méltó szinten muzsikál.

A szurkolókon mindenesetre ma sem múlott. A sárga-kék keménymag szinte hazai kulisszát biztosított a találkozón a dunaszerdahelyieknek.  A DAC négy forduló után 8 ponttal a negyedik helyen van a tabellán.

FC VION ZLATÉ MORAVCE – DAC 1904 0:2 (0:1)
Niké Liga, 3. forduló, ViOn Aréna, Aranyosmarót, 2023.08.20., 20:30
Játékvezetők: Smolák – Bednár, Poláček