Megérdemelten és szép gólokkal nyerte meg Szlovákia az oroszok ellen vívott mai európa-bajnoki mérkőzősét. Bár Ján Kozák edző csapata pontszerzési kényszerben lépett pályára, mivel legutóbb kikaptak Walestől, ez ösztönzőleg hatott a csapatra.

A 32. percben Vladimír Weiss (Németh Krisztián csapattársa az al-Garafában) megszerezte a vezetést a szlovák csapatnak! Marek Hamšík rendkívül jó időzített megmozdulással hozta helyzetbe Weiss-t, aki a tizenhatoson belül kicselezte az orosz védőket, és hat méterről a sarokba küldte a labdát (0-1).

Az első félidő rendes játékidejének utolsó percében Hamšík kettőre növelte Szlovákia előnyét, amikor egy szögletet követően megszerezte a labdát, majd kicentizte a kapu bal felső sarkát. A labda a kapufáról pattant be (0-2).

A második félidőben is Szlovákia játéka volt a dominánsabb helyzetek kialakítása és labdabirtoklás szempontjából is, az oroszok támadásai nem érték el céljukat.

Oroszország végül a 80. percben szépített Gyenyisz Glusakov fejesével (1-2).