A magyar női kajaknégyes megnyerte pénteki előfutamát, ezzel egyből bejutott a szombati döntőbe 500 méteren a riói olimpián. A Szabó Gabriella, Kozák Danuta, Csipes Tamara, Fazekas-Zur Krisztina összeállítású kvartett sem bízott a véletlenre, a rajt után fokozatosan elhúzott a többiektől, az első helyüket nem fenyegette veszély.

A Vasbányai Henrik, Mike Róbert kenus duó harmadikként zárt középfutamában 1000 méteren a riói olimpia pénteki napján, így bejutott a szám szombati döntőjébe. A KSI SE kettőse 2013-ban világbajnok volt ebben a számban, tavaly és tavaly előtt pedig ezüstérmes lett, így az éremesélyesek közé tartozik.

A kajakos Molnár Péter a hatodik helyen végzett középfutamában 200 méter egyesben, s ezzel a B döntőbe jutott.

A magyar férfi kajaknégyes  (Hufnágel Tibor, Ceiner Benjámin, Kugler Attila és Somorácz Tamás) az ötödik helyen végzett 1000 méteren, később az elődöntőben is ötödikek lettek, így nem sikerült az A döntőbe kerülniük.A Tarr György, Vlček Erik, Linka Tibor és Denis Myšák alkotta szlovákiai kajaknégyes is döntőben, magabiztosan nyerték meg az elődöntő 2. futamát.