A harmadosztályban játszó Pozsonyivánka történetének talán egyik legfontosabb mérkőzésére készül a DAC ellen. A sárga-kék szurkolók már fél órával a kezdés előtt elfoglalták helyüket a pálya mellett.

A büfék nyitva, készül a cigánypecsenye és a csapolt sört is behűtötték, hogy enyhítse a 36 fokos hőségben a kupameccsre érkezőket. Tudósítónk a helyszínről jelentkezik a mérkőzés fontosabb történéseivel.

18:50 – A játékvezető lefújja a mérkőzést. Az eredmény

hirdetes_810x300

Pozsonyivánka-DAC 1:3 [Musinsky ill. Divković, Davis, Čmelík]

18:38 – A gól belelkesítette a hazai „ultrákat” – landol a füstbomba a pályán.

18:36 – Egy 20 méterről érkező lövéssel a 77. percben szépítenek a hazaiak. A gólszerző Adrian Musinsky. Még a sárga-kék szurkolók is megtapsolták a gyönyörű gólt.

1:3

18:32 – Čmelík negyedik helyzetéből sem születik meg második gólja

18:27 – A 24. perc után a 68-ban is ivószünetet rendel el a játékvezető. Ebben a hőségben szükség is van rá.

18:25 – Šafranko azonnal be is mutatkozik, de a hazai kapus figyelme a második félidőben sem lankad, így elmaradt a gól.

18:24 – A DAC harmadik cseréjeként Pambou helyett Šafranko lép pályára

18:22 – A 61. percben egy szépen felépített, sok passzos támadás után Moďoróši a felső lécet találja el.

18:17 – Egykapuzik a DAC. Pozsonyivánka összeesett a háromgólos hátrány súlya alatt.

18:12 – Folyamatosan támad a DAC, de sok a kihagyott helyzet. Az 54. percben Moďoróši hagyott ki egy 1000%-os helyzetet, majd Čmelík sem tudta érvényesíteni ajtó-ablak helyzetét

18:08 – Az 50. percben megszületik Čmelík első sárga-kék mezben rúgott gólja.

Góóól – Čmelík az ötösről kotorta be a pozsonyivánkai kapuba a labdát. Pozsonyivánka-DAC 0:3

18:04 – A második félidőre Huk helyett Šatka, Davis helyett pedig Kosorín érkezik.

17:47 – 1 perc hosszabbítás után vége az első félidőnek. Nincs kiemelkedő teljesítmény a csapatban. A DAC játékosai épp annyira teszik oda magukat, amennyire feltétlenül szükséges, de biztosan őrzik az eredményt.

17:44 – Külön élmény a dunaszerdahelyi szurkolóknak a mai meccsen megtapasztalni a folyamatosan a fejük felett repkedő repülőket, hiszen a pozsonyi repülőtér itt van a kertek alatt.

„Nekünk ez újdonság. Jé, mekkora!”

Mondja az egyik sárga-kék szurkoló a többiek derülésére

A 11-es utáni gólöröm

17:41 – Davis vasárnaphoz hasonlóan ma is értékesít egy tizenegyest

Pozsonyivánka-DAC 0:2

17:37 – A hazaiak kapusa hősiesen véd. 3-4 jó megmozdulása is volt már.

17:35 – A 31. percben rossz ütemben jön ki a hazai hálóőr, üresen maradt kapuját azonban a második hullámban érkező Domonkos nem találta el.

17:33 – Špiriak Dominik besárgult. A mérkőzés iramára rányomja bélyegét a hőség. A kezdeti tempó jóformán lötyögéssé szelídült.

17:29 – Pozsonyivánka félamatőr státuszát alátámasztani látszanak kissé pocakos védőik is

17:26 – Az első félidő felénél feltámadnak a hazaiak. Egy szépen felépített támadás után komoly helyzetet alakítanak ki, de középcsatáruk a kapu fölé fejeli a labdát 5 méterről.

17:09 – Az első percektől egykapuzik a DAC. Čmelík Davis beadását 5 méterről fölé fejeli, majd

GÓÓÓL – A 8. percben Divković góljával vezet a DAC

17:02 – A DAC jórészt tartalékos csapattal kezd, az eddigi kezdő 11-ből csak 4 játékos lépett egyelőre a pályára. Körülbelül 1000 néző érkezett ki a mérkőzésre, ebből nagyjából 500-an szurkolnak a sárga-kékeknek.