Észak-Korea újabb ballisztikus rakétát bocsátott fel kedden reggel, amely átrepült Japán északkeleti része felett és a Csendes-óceánba csapódott – adta hírül a Híradó.hu.

 

A tokiói vezetés működésbe hozta riasztórendszerét és figyelmeztette a térség prefektúráit a veszélyre. Az NHK japán közszolgálati tévé arról számolt be, hogy nincs jele károknak.

 

A japán védelmi erő nem tett kísérletet arra, hogy megsemmisítse a rakétát, amely 1180 kilométerre a második legnagyobb japán szigettől, Hokkaidótól keletre, három részre szakadva csapódott a tengerbe.

 

 hirdetes_810x300  
Onodera Icunori japán védelmi miniszter (k) sajtótájékoztatót tart Tokióban 2017. augusztus 29-én, miután Észak-Korea újabb ballisztikus rakétát bocsátott fel reggel, amely átrepült Japán északkeleti része felett és a Csendes-óceánba csapódott. (MTI/EPA/Franck Robichon), forrás: hirado.hu

 

Szuga Josihide tokiói kormányszóvivő kijelentette:

 

”Példa nélküli az eset, komoly és súlyos veszélyt jelent (Japánra nézve)”

 

Tokió Washingtonnal és Szöullal, valamint más érintett országokkal szorosan együttműködve fogja kidolgozni a választ. Hozzátette, kérték az ENSZ BT rendkívüli ülésének összehívását. Időközben bejelentették, hogy a testület már kedd este megvitatja a történteket.

 

Egy észak-koreai rakétakilövésről szóló tudósítást néznek emberek a szöuli központi pályaudvar egyik tévéképernyőjén 2017. augusztus 29-én. (MTI/AP/Ahn Jang Dzsun), forrás: hirado.hu

 

Nem ismert a rakéta típusa

 

A rakéta típusa egyelőre nem ismert, a dél-koreai vezérkari főnökök egyesített bizottsága és az amerikai hadsereg vizsgálja a rakétaindítást. Az már ugyanakkor ismert, hogy az észak-koreai főváros, Phenjan közeléből indított rakéta 2700 kilométeres távolságot tett meg, 14 perces útja során pedig 550 kilométeres magasságot ért el. Ezekből az adatokból azt a következtetést vonják le, hogy a rakéta közepes hatótávolságú lehetett.

 

Az Észak-amerikai Légvédelmi Parancsnokság (NORAD) közölte, hogy a rakéta nem veszélyeztette az Egyesült Államok észak-amerikai területét.

 

hirado.hu

Nyitókép: kyevpost.com

Megosztás:

Tetszett önnek ez a cikk?

Kattintson az alábbi gombra vagy a kommentek között bővebben is kifejtheti véleményét.

Ön lehet az első aki a tetszik gombra kattint!