Tovább folyik a vita az uniós agrárpolitika reformjáról, miután kiderült, az Európai Bizottság 5 százalékkal megkurtítaná az agrárkifizetéseket.

 

Az ügy a szakminiszterek szófiai tanácskozásán is téma volt.

 

„Nagyon nagy erőfeszítést kérnek jónéhány országtól és attól tartunk, hogy a mezőgazdaság láthatja kárát az uniós költségvetési tárgyalásoknak. Ez elfogadhatatlan számunkra” – mondta a belga agrárminiszter, Denis Ducarme.

 

 hirdetes_810x300  

A kiadáscsökkentés károsítani fogja a környezet és veszélyt jelent a közegészségre is – állítja a Greenpeace egyik szakértője.

 

„Az Európai Bizottság lényegében lemondott arról a felelősségéről, hogy megvédje a polgárait és a környezetet. Hiszen most úgy adnak mozgásteret a tagállamoknak a környezet romlolására és az emberi egészség károsítására, hogy ennek nem lesznek jogi korlátai és világos szabályai”- mondta a Greenpeace mezőgazdasági szakértője, Marco Contiero.

 

A kiadáscsökkentés felgyorsíthatja az intelligens farmok elterjedését, hiszen ezek hosszútávon gazdaságosabbak.

 

Belgiumban évek óta működik már ez a robotizált farm, a tulajdonos szerint ez nem jelent nagyipari környezetet.

 

„A robotizáció nem jelent iparosítást. Egyáltalán észre sem lehet venni. Az állatok nagyon nyugodtak, a saját helyükön élnek és akkor mennek ki, amikor akarnak. Akkor mennek a robothoz, amikor akarnak. Nincs stressz és ez meg is látszik rajtuk” – mondta egy belga gazda, Cindy Rabaey.

 

euronews

Megosztás:

Tetszett önnek ez a cikk?

Kattintson az alábbi gombra vagy a kommentek között bővebben is kifejtheti véleményét.

Ön lehet az első aki a tetszik gombra kattint!