Nyitókép: Körkép.sk

Megszerezte a győzelmet Joao Janeiró  első mérkőzésén a DAC kispadján. A csallóközi gárda nem túl meggyőző teljesítménnyel 1:0 arányban legyőzte hazai pályán a Szenyicét. A MOL Arénában ez volt a sárga-kékek századik összecsapása. A DAC először lépett pályára az új mezében.

A Fortuna liga mérkőzését az érvényes járványügyi előírások miatt csak a stadion kapacitásának 25 százalékáig tölthették fel, ami 3175 nézőt jelentett.

A DAC szokás szerint erősen kezdett, de első percekbeni helyzetei kimaradtak. Ezt követően visszaesett a színvonal, a hazaiak elképzelés nélküli játéka láthatóan megfelelt az egy pontért érkező vendégeknek.

hirdetes_300x300

Meccs eleji zászlóerdő a Nélküled alatt. Kép: Körkép.sk

Az első félidő vége felé a lelátóról helyenként egy-egy füttyszó is hallatszott, mivel a DAC játéka az új portugál edző érkeztével sem kapott fazont.

A második félidőben a vendégeknek is több bátor próbálkozásuk akadt, az egész mérkőzésen összesen három lesgólt is rúgtak. Emellé 1-1 kapufa is társult mindkét oldalon.

A mindent eldöntó gól a 68. percben Moumou nevéhez fűződik, a hazaiak egy ellentámadásból elfutva szerezték meg a győzelmet jelentő találatót.

A gól után 10-15 percig felélénkült a DAC játéka, akik a hajrában is növelhették volna előnyüket, több találat azonban már nem esett.

Joao Janeiró tehát a három pontot megszerezte a DAC-cal, a jó játék azonban egyelőre még elmaradt.

Képeink, videónk:

A mérkőzés eleji elengedhetetlen Nélküled ITT nézhető vissza.

Mivel a Zsolna otthon csak döntetlenezett a Liptószentmiklóssal, a DAC feljött a negyedik helyre a tabellán.

FC DAC 1904 DUNASZERDAHELY – FK SZENICE 1:0 (0:0)

Fortuna Liga, 15. forduló, MOL Aréna, Dunaszerdahely, 2021.11.20., 15:00
Játékvezetők: Ziemba – Straka, Kmec