Nyitókép: Euronews

 

Az orosz hadsereg nagy földalatti rakéta- és lőszerraktárakat rombolt le a nyugat-ukrajnai Ivano-Frankivszk megyében hiperszonikus rakétával – közölte szombaton az orosz védelmi minisztérium.

 

A bejelentés szerint az orosz erők katonai rádió és felderítési központokat romboltak le Odessza kikötőváros közelében tengerparti rakétarendszerekkel.

 

Oroszország korábban még nem vetett be hiperszonikus rakétát, sem Ukrajnában, sem Szíriában. Első sikeres tesztje 2018-ban volt, azóta több hadgyakorlaton felvonultatták.

 hirdetes_810x300  

Moszkva szerint ez a fajta nagyon jó manőverezőképességégű ballisztikus rakéta minden légvédelmi rendszerrel szemben ellenálló.

 

A hiperszonikus Kinzhal indítható MiG-31 katonai repülőgépről is. Kép forrása: Euronews

 

De milyen típusú fegyverekről van szó?

 

A hiperszonikus rakéták a hangsebesség több mint ötszörösével képesek repülni a felső légkörben. A Kinzhal indítható MiG-31 katonai repülőgépről is, ezt mutatja egy 2018-ban zajlott orosz gyakorlat után publikált felvétel, amit az orosz védelmi minisztérium sajtószolgálata tett közzé.

 

A hagyományos rakétáknál manőverezőbbnek számítanak, és jobban el tudják kerülni a légvédelem elfogását.

 

Az orosz védelmi minisztérium szerint az ukrajnai fegyverraktár célba vételére használt rakéta több mint 2000 km-es távolságból képes célpontokat elérni.

Tavaly Oroszország közölte, hogy sikeresen kilőtt egy hiperszonikus rakétát egy fregattról a Fehér-tengeren, északnyugati partjainál.

 

A fegyvert az orosz cirkálók és tengeralattjárók felfegyverzésekor is rendbe kívánják állítani.

 

Oroszország mellett Kína, az Egyesült Államok és legalább öt másik ország is dolgozik a hiperszonikus rakétatechnológián.

 

Euronews

Megosztás:

Tetszett önnek ez a cikk?

Kattintson az alábbi gombra vagy a kommentek között bővebben is kifejtheti véleményét.

Eddig 1 olvasónak tetszik ez a cikk.