Nyitókép: DAC1904.sk

Győzött a DAC és továbbra is őrzi listavezető helyét a Fortuna Ligában.

Korán vezetést szereztek a vendégek a MOL Arénában. Pavúk már a 3. percben beköszönt.  A gól után is uralta a mérkőzést a Zólyombrézó, a DAC játéka akadozott, bár azért szereztek egy lesgólt.

A 33. percben Andzouana kapufája jelezte, hogy a sárga-kékek szeretnék otthon tartani a három pontot. A félidőig azonban már nem változott az eredmény.

hirdetes_810x300

A fordulást követően emberhátrányba kerültek a vendégek. Ezt követően nagyobb sebességre kapcsolt a DAC, fölénybe is kerültek. Az 58. percben egy szöglet után Andzouana lövése még kijött a kapusról, a kipattanóra Dimun érkezett 1:1. Dimun negyed óra múlva ismét betalált, egy tizenhatoson kívülről megeresztett lövéssel.

A mérkőzés további részében a DAC már csak őrizte az eredményt, irányította a játékot. Győzelmével ismét 6 pont a csallóközi gárda előnye, a Slovan egy meccsel kevesebbet játszott.

Fortuna Liga, rájátszás, 5. forduló, MOL Aréna, Dunaszerdahely, 2023.04.14., 17:30

Játékvezetők: Smolák – Vorel, Ferenc