Nyitókép: dac1904.sk

A feltüntetett nézőszámnál kevesebb (a klub a bérletesek számát adja meg, nem a valós, adott mérkőzésre kilátogató nézők számát) szurkoló előtt négygólos mérkőzésen győzött hazai pályán a DAC a felsőház utolsó helyén tanyázó Zólyombrézó ellen.

A klub a félidőben azt is kihirdette, hogy a Világi Oszkár klubtulajdonos által birtokolt, a nézők túlnyomó többsége szerint ihatatlan Csíki Sört a jövőben a Gambrinus váltja. Erről a mérkőzés előtt maguk a szurkolók döntöttek vakkóstolás útján.

Korán vezetést szerzett a DAC, Koné a szezon talán leggyorsabb találatát szerezte az 1. percben. 8 perccel később Trusa révén már 2:0 ide, majd újabb nyolc perc múlva ismét Koné büntetett. Az első negyedóra végén tehát el is döntötték a találkozót a hazaiak. Sanusi a félidő hajrájában már csak szépíteni tudott.

A DAC a biztos vezetés birtokában gyakorlatilag kiszállt a mérkőzésből, a kellemes időben kitartóan szurkoló hazai lelátón kívül nehéz érdemi teljesítményről beszámolni a sárga-kékek részéről.

A második játékrészben már nem volt találat. így DAC – Zólyombrézó 3:0.

DAC 1904 – FK ŽELEZIARNE PODBREZOVÁ 3:1 (3:1)
Niké Liga, felsőházi rájátszás, 4. forduló, MOL Aréna, Dunaszerdahely, 2024. 4. 7., 17:30
Játékvezetők: Dohál – Ferenc, Roszbeck
Nézőszám: 4884
Gólszerzők: 1., 16. Koné, 8. Trusa, ill. 45+3. Sanusi
Sárga lap: 29. Vitális, ill. 30. Paraj, 48. Bakaľa, 55. Bartoš, 89. Talakov, 91. Chyla
DAC 1904: . Popović – Andzouana (K) (73. Redzic), Csinger, Kacharaba, Brunetti (81. Kaša), Mendez (61. Gruszkowski) – Herc (73. Káčer), Dimun, Vitális – Trusa, Koné (61. Goure)
Zólyombrézó: Rehák – Bartoš, Bakaľa (K), Mielke (92. Lajčiak) – Kováčik, Bajo, Faško (46. Chyla), Sanusi – Masaryk (46. Assinor), Paraj (77. Talakov), Kabongo (73. Galčík)

A mérkőzés statisztikája: Labdatartás: 37% : 63%Lövések: kapura: 6:2, mellé: 3:5
Szabadrúgás: 11:6