Nyitókép: mti

 

A kelet-közép-európai régió és különösen a V4-ek a legjobb úton járnak, hogy az EU egyik legfontosabb gazdasági motorjává váljanak – mondta a hirado.hu-nak adott interjúban Tadeusz Koscinski lengyel pénzügyminiszter. A tárcavezető megjegyezte: a visegrádi országok gyors gazdasági fellendülése nagyban függ az együttműködéstől, ezért a lengyel elnökség prioritásként kezeli ezt a területet.

 

A digitális gazdaságot érintő globális minimumadóztatás kiemelt figyelmet érdemel – mondta Tadeusz Koscinski az együttműködés főbb területeit firtató kérdésre. Csak az európai országok közötti hatékony együttműködés képes kezelni az áfacsalást és az adómegtagadást – tette hozzá.

 

A koronavírus utáni fellendülés a pénzügyminiszter szerint lehetőséget adhat a gazdaságok újjáépítésére. Elmondása szerint a lengyel kormány az innovatív és egyre inkább digitalizált üzleti modellekre összpontosít. Tadeusz Koscinski rendkívül fontosnak tartja a mesterséges intelligencia, az e-kereskedelem, a robotika és a kiberbiztonság fejlesztésének területén is az együttműködést a V4-ek között.

 

 hirdetes_300x300  

Tadeusz Koscinski beszélt arról is, hogy változik a globális gazdasági környezet iránya. A jelenlegi körülmények között szerinte fokozottan kell összpontosítani a jobb válságkezelésre, az egészségügyi rendszerekre, a régiók közötti együttműködés erősítésére és az ellátási láncok rövidítésére.

 

A közös projektekre irányuló kérdésre a miniszter továbbá kiemelte a „Solidarnosc” Központi Közlekedési Csomópont és a Via Carpathia útvonal fejlesztését, amelyek megerősítik a légi és közúti közlekedés hozzáférhetőségét az egész kelet-közép-európai régióban. Tadeusz Koscinski beszélt a Három Tenger Kezdeményezésről is, amelyben – idézte fel – Magyarország a kezdetektől fogva részt vesz. Kiemelte a kezdeményezés azon célkitűzését, hogy közös energetikai, infrastrukturális és IT-projektek jöjjenek létre, amelyek növelik az összeköttetést és a biztonságot.

Tadeusz Koscinski felhívta a figyelmet arra, hogy Magyarország a lengyel befektetések ötödik legnagyobb külföldi célpontja, a befektetések összege 2019 végén 1,3 milliárd eurót tett ki. Továbbá jelezte, hogy Lengyelország is nyitott a magyar befektetők előtt.

 

MTI

Megosztás:
Címkék: V4

Tetszett önnek ez a cikk?

Kattintson az alábbi gombra vagy a kommentek között bővebben is kifejtheti véleményét.

Ön lehet az első aki a tetszik gombra kattint!