A Nagy-Britanniában dolgozó 55 ezer magyar többet fizet be a helyi adórendszerbe, mint amennyi szociális juttatásban részesülnek – jelentette ki Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter brit statisztikai adatokra hivatkozva a Sky News hírtelevíziónak csütörtök este Londonban adott interjújában.

 

 

 

A Reuters hírügynökségnek ugyancsak csütörtökön nyilatkozva a miniszter felhívta a figyelmet: ha Nagy-Britanniának megengednék, hogy korlátozza az uniós állampolgárok szociális ellátását, az „komoly kérdéseket” vetne fel azzal kapcsolatban, vajon az Európai Unió többi nagy tagállama nem akarná-e követni a példáját.
 

 

 hirdetes_300x300  

„Tiszteletben tartjuk minden ország jogát ahhoz, hogy csökkentse a visszaélés lehetőségét szociális rendszerével. De a diszkriminatív szabályozás elfogadhatatlan a számunkra” – mondta.
 

 

A miniszter mindkét interjújában beszélt arról, hogy a visegrádi országok a jövő héten közös álláspontot alakítanak ki a kérdéssel kapcsolatban. A hírtelevíziónak hangsúlyozta, hogy a szociális kérdésekről nagy óvatossággal kell tárgyalni.
 

 

Szijjártó az EU-tagságról megrendezendő brit népszavazással kapcsolatban a Sky News adásában hangoztatta, hogy Nagy-Britannia nélkül az Európai Unió sokkal gyengébb lenne, mint jelenleg. Kijelentette, Magyarország egyetért Nagy-Britanniával abban, hogy az erős unió csakis erős tagállamokra épülhet, hogy a tagállamok politikájának a versenyképességet és a bürokrácia csökkentését kell megcéloznia, hogy az unióban az eurózóna országai mellett azoknak is jól kell érezniük magukat, amelyek nem tartoznak az övezethez, és hogy meg kell erősíteni a nemzeti parlamentek szerepét.

 

 

 

Orbán: ki kell nyitni az ajtókat

 

 

Az Európai Unió megreformálását célul tűző brit javaslatokkal kapcsolatban Orbán Viktor ma reggeli Kossuth rádiós interjújában közölte: az európai szabadság egyik legfontosabb eleme a szabad munkavállalás a kontinensen. „Aki úgy érzi, képes arra, hogy az idegenben való boldogulás kockázatát és nehézségeit vállalja, az előtt ki kell nyitni az ajtókat” – fogalmazott.

 

Forrás: magyaridok.hu
Forrás: magyaridok.hu

 

A magyar kiindulópont ezért úgy szól – folytatta -, hogy senki, így Nagy-Britannia se korlátozhassa az ott munkát vállaló emberek számát. Hozzátette ugyanakkor, hogy természetesen lehet különbséget tenni az angolok és az odaérkező EU-s külföldiek között. A kérdés szerinte a különbségtétel mértéke: olyan különbséget nem szabad tenni, amely diszkriminálja az Angliába kívülről érkezőket a helyiekkel szemben.
 

 

Az ügyben Nagy-Britannia és az EU többi országa közelebb van egymáshoz, mint volt, és a visegrádi négyek is jól haladnak az álláspontok egyeztetésében – közölte.
 

 

A kormányfő megjegyezte ugyanakkor, hogy a britek ennél többet akarnak változtatni az unión, átfogó EU-reformot szeretnének, amit üdvözöl, mert a britek álláspontja a közösség jelenlegi működéséről egybeesik Magyarország érdekével. Példaként említette, hogy egyetért a nemzeti parlamentek szerepének felerősítésével az EU-s döntési folyamatokban.

 

 

MTI

Nyitókép: kulfoldremennek.hu

Megosztás:

Tetszett önnek ez a cikk?

Kattintson az alábbi gombra vagy a kommentek között bővebben is kifejtheti véleményét.

Ön lehet az első aki a tetszik gombra kattint!