Kovászna megyei tanácsának épületében tilos kitűzni a székely zászlót. A bírói indoklás szerint ugyanis Romániában nem létezik Székelyföld nevű területi-közigazgatási egység, ráadásul miközben Románia széles jogokat biztosít a magyarságnak, a lobogó konfliktusgerjesztő.

 

A maszol.ro tudósítása szerint kézbesítették a bírósági indoklást, amelyben azt próbálják elmagyarázni, mitől lehet törvénytelen a székely zászló kitűzése a Kovászna megyei tanács épületében. Mint ismeretes, a zászlót Kulcsár-Terza József, a Magyar Polgári Párt önkormányzati képviselője adományozta a megyei közgyűlésnek még februárban, ám Sebastian Cucu prefektus, elődeihez hasonlóan gyakorlattá avatta a agyar jelképek üldözését, közigazgatási bírósághoz fordult, amely nemrég alapfokon a zászló eltávolítására kötelezte a megyei közgyűlést.

 

A törvényszék indoklásában kifejti: a zászló adományozása nem törvénytelen, ám az adományt feltételhez kötötték, mégpedig a kitűzés feltételéhez, ami viszont az. Megállapították, hogy a teremben levő kék-arany zászló a Székelyföld zászlaja, s mint ilyen, nem lehet jelen a tanácsteremben, ott ugyanis csak Románia és az Európai Unió jelképe lehet. Utalva a Kulcsár-Terza József törvényszéknek a nemzeti kisebbségek jogairól írt válaszlevelére, kifejti, azzal éppen ellentétben, Romániában a magyarságnak széles jogokat biztosít a törvény, s a Székelyföld zászlajának kitűzése konfliktusgerjesztő.

 

 hirdetes_300x300  

A Székely Nemzeti Tanács honlapjának tanulmányozása után a törvényszék kifejtette: a szóban forgó szervezet Székelyföld autonómiájáért és kollektív jogokért küzd. Megjegyzi, hogy Romániában nem létezik Székelyföld nevű területi-közigazgatási egység, ezért egy politikai jellegű, jogilag nem létező civil szervezet zászlajaként kezelik a jelképet. Tehát annak semmilyen keresnivalója sincs az ülésteremben.

 

Kulcsár-Terza Józsefet – nyilatkozata szerint – nagyon meglepte az indokláson, főleg az, hogy egy „nem létező entitás” vagyunk. Hozzátette: az, hogy a zászló kitűzése konfliktusgerjesztő lenne, az minden nemzetközi szabályozásnak ellentmond.

 

forrás: maszol.ro , mandiner.hu
kép:

Megosztás:

Tetszett önnek ez a cikk?

Kattintson az alábbi gombra vagy a kommentek között bővebben is kifejtheti véleményét.

Ön lehet az első aki a tetszik gombra kattint!