Dr. Csernus Imre országosan ismert pszichiáter, író és előadó, aki nem csak Magyarországon, hanem külföldön is tart előadásokat. Több városba is ellátogatott már, köztük a Felvidéken is többször megfordult.

 

Páciensei közé tartoznak sportolók is, szaktudását többször használta már fel több magyar sportág vezetője is. Dolgozott már együtt például a női és férfi párbajtőr válogatottal, öttusázókkal, teniszezőkkel és focistákkal is. Jelenleg a magyar női vízilabda-válogatott szövetségi kapitánya, Bíró Attila kérte fel, hogy segítse a csapatot az Európa-bajnokságon, valamint a riói olimpián való részvételhez szükséges kvalifikáció megszerzésében.

 

 

forrás: waterpolo.hu
forrás: waterpolo.hu

 

 hirdetes_810x300  

A neves pszichiátert Kasó Orsolya, az EB-re utazó válogatott kapusa kérdezte munkájáról és a vízilabda válogatottról.

 

Az interjúból megtudjuk, hogy Bíró Attila közvetlenül a szövetségi kapitányi poszt elfogadása után kereste meg és kérte, hogy legyen tagja kialakulóban lévő stábjának. Mivel már 5 éve együttdolgozik az Eger férfi vízilabda csapatával, így a sportág sem ismeretlen számára. Arra, hogy szerinte tud-e újat mutatni egy évek óta együtt dolgozó, összeszokott csapatnak, akiknél már több sportpszichológus és cégeknek dolgozó coach is megfordult, a következő választ adta: „Vajon volt-e csapat? Volt-e egyáltalán csapategység? Ezek az első kérdések, amik felmerültek bennem. Én úgy láttam, hogy ez a csapat, csak csapatkezdemény volt. Alapjában véve azt figyeltem meg, hogy az egyik legnagyobb probléma bármilyen sportolónál az érzelmi zárkózottság. A versenysportot körülbelül úgy kell elképzelni, mint a katonaságot. Elképesztő magas intenzitású terhelések és teljesítmények elvárása és mind e közben rengeteg érzés kavarog a sportolókban.“

 

 

lanve13
forrás: waterpolo.hu

 

Egy világversenyt csak felnőtt nők tudnak megnyerni

 

„Kétségtelen, hogy bizonyos alapvető összefüggéseket a csapat nem tudott. Például azt, hogy az önbizalmat csak az adott napon lehet fejleszteni. Hogy mit jelent a megfelelő sikerélmény, megfelelő kezelése és hogy hogyan is kell egymásra ténylegesen odafigyelni.“ Elmondása szerint a hangsúlyt leginkább az őszinteségre fekteti, hogy a lányok bármiről tudjanak beszélni egymás előtt és egymásnak. Mint mondja, ez a felnőttség szimbolikája. „Felelősséget vállalok a tetteimért, a gondolataimért, az érzéseimért és a tulajdonságaimért, azokat hangosan kimondom, majd ezek után, tartom a szavam. Erre fog az összes foglalkozás összpontosulni, hogy felnőtt nők kerüljenek ki egy olyan világeseményre, amit csak a felnőtt nők tudnak megnyerni. Bár az idő rövid, de az okos ember azzal a vízzel főz, ami van.“

 

A teljes interjú megtalálható a waterpolo.hu oldalán.

 

Forrás: waterpolo.hu, korkep.sk

nyitókép: nlcafe.hu

 

 

Megosztás:

Tetszett önnek ez a cikk?

Kattintson az alábbi gombra vagy a kommentek között bővebben is kifejtheti véleményét.

Ön lehet az első aki a tetszik gombra kattint!