A spanyol bajnokság 35. fordulójában tovább folytatódott a három nagy csapat versenyfutása a bajnoki címért. A Barcelona újabb gólfesztivált rendezett, Suarez ismét négyet rúgott, amivel felsorakozott Kubala László mellé. A Real Madrid kétgólos hátrányból fordított és nyert Bale vezérletével. Az Atletico egy góllal bizonyult jobbnak ellenfelénél.

A bajnokságot továbbra is a Barcelona vezeti az Atletico előtt, a harmadik helyen a Real Madrid áll egy pontos hátrányban. Az utóbbi hetekben egyre jobb formát mutató Valencia feljött a nyolcadik helyre, már négy mérkőzés óta veretlen. A FC Sevilla nyerte a városi rangadót a Betis ellen 2:0 arányban, ezzel pedig maradtak a hetedik helyen a tabellán. A Villarreal tartja a negyedik helyét, ami BL selejtezőt érhet a sárga tengeralattjáró legénységének.

FC Barcelona – Sporting Gijon 6-0 (1-0)
Gólszerzők:  Messi (12.), Suarez (63., 74., 77., 88.), Neymar (85.)

Suárez Kubala nyomdokain

A spanyol bajnokság hétközi fordulóján Suárez négy góllall vette ki részét csapata 8-0-ás győzelméből, melyet a Deportivo La Coruna otthonában aratott. A támadó a hétvégi Sporting Gijón elleni bajnoki meccsen sem adta alább, és megismételte 4 gólos teljesítményét. A Barca ezúttal „csak” hatig jutott.

Érdekesség, hogy az uruguayi ezzel beállította a két egymás utáni mérkőzésen elért legtöbb találat rekordját, melyet most már holtversenyben a szintén Barcelonás és magyar Kubala Lászlóval tart. Kubala nyolc gólja egy hét-, és egy egygólos meccsből adódik össze.

Vallecano – Real Madrid 2-3 (2-1)
Gólszerzők:  Embarba (7.) Miku (14.) ill. Bale (35. 81.), Lucas Vázquez (52.)

Atlético Madrid – Málaga 1-0 (0-0)
Gólszerző: Correa (62.)