19 órától rendkívül fontos mérkőzést játszik a DAC Tbilisziben, hiszen a tét az Európa ligában való továbbjutás. Kövesse élőben a mérkőzést szöveges közvetítésünkben percről percre. Hajrá DAC!

Továbbjutottunk! Ez valami fantasztikus! A DAC TOVÁBBJUTOTT AZ EURÓPA LIGA MÁSODIK SELEJTEZŐKÖRÉBE!

96. perc – A DAC szurkolói Marco Rossi nevét skandálják, a bíró pedig lefújja a mérkőzést.

95. perc – szabadrúgást lőhet a Dinamo

95. perc – GÓÓÓÓÓÓL – BAYO DUPLÁZIK!!!! 2:1-re vezetünk!!!!

92. perc – Vida Máté is kap egy sárgát

91. perc – 5 percet hosszabbít a játékvezető

90. perc – Micsoda helyzet! Herc befejezhette volna a meccset, de szinte a gólvonalról mentették meg a labdát

89. perc – ha lehet, még hangosabbak lettek a DAC-szurkolók

89. perc – mi kapunk szabadrúgást, miután a földre lökik Bayot

88. perc – csere a Dinamonál

88. perc – most már jó lenne kihúzni kapott gól nélkül!

87. perc – Bayo kiszaladt a szurkolókhoz.

86. perc – ÉÉÉÉÉÉÉÉS ITT A GÓÓÓÓÓÓÓÓL! BAYO talál be fejjel!!!!!

Dinamo – DAC 1:1

85. perc – Megint egy nagy helyzet, Kalmár lövi kapura, de véd a kapus

84. perc – Herc adja be a labdát Huknak, aki elesik a 16-oson belül, de nem történik semmi

83. perc – Záhumensky kapott kötényt, szerencsére volt ott, aki mentsen

82. perc – Gólt kéne rúgni, nem is egyet… Ez egyelőre nem a mi napunk

81. perc – a DAC-drukkerek most is hűségesen buzdítják a csapatot, rájuk nem lehet panasz most sem

79. perc – Vida Kristopher helyett Tretyiakov jön be

79. perc – Macejnek kell hatalmasat védenie

78. perc – Kalmár szabadrúgása a kapu mellé megy

76. perc – Egyébként Pacinda vette át a kapitányi karszalagot Ljubicictől, a Dinamonál pedig újabb embernek görcsölt be a lába. Hát igen. Nekik már a időhúzás többet ér. Behozatják a hordágyat, majd kiküldik üresen. Ráadásul hergelik a játékosainkat

75. perc – ismét igyekszünk támadni. 15 perc van hátra a rendes játékidőből, most már muszáj rizikózni is

74. perc – cserélnek a Dinamonál is. A gólszerző Zivzivadezt hívják le a pályáról

73. perc – nyomás alatt tartjuk a Dinamo kapuját. Újabb Vida K-helyzet, plusz Kalmár is rárúgja, igaz mellé megy végül a labda

72. perc – Dac-helyzet – Vida K. rúg a kapura, de a kapus menteni tud

72. perc – Nagy meglepetésre Ljubicicet hozza le Marco Rossi. Vida Máté mutatkozhat be Tbilisziben

70. perc – a Dinamo ismét szabadrúgást lőhet, de Macej kiöklözi a labdát. Próbálunk is megindulni vele, de nem jutunk messzire

67. perc – Bayo kap sárgát. Nem egészen világos, hogy ha őt buktatják, akkor miért neki ítélnek lapot

65. perc – amint megindul a DAC, jöhet a Neymar-effektus a Dinamo játékosaitól – ismét ápolni kell

64. perc – Pacinda és Kalmár is kapura lő, utóbbi gyengécskén..

63. perc – ÓRIÁSI DAC-helyzet marad ki! Bayo egy az egyben ment a kapura és a kapusba lőtte a labdát

61. perc – Többször célozhatnának ennyire rosszul – szerencsére jóval a kapu fölé ment a labda

60. perc – Ljubicic kap sárgát és még egy szabadrúgást is odaítél a Dinamonak a játékvezető

59. perc – Pacinda vágta rá messziről – a kapu mellé

58. perc – Vida nagyon jó helyzteben várta Bayo passzát a kapu előtt, de belelépett a Dinamo védője

57. perc – Az első cserénk! Kalmár jön fel Davis helyére

57. perc – Amint megindulnánk, blokkolnak és megszakítják a játékot.

56. perc – Pacinda indul meg a labdával, de elakasztották. Szabadrúgás

55. perc – ismét a Dinamo igyekezett a kapunk felé, Davis szögletre mentett – Macej pedig kiöklözte

54. perc – ahogy azt Dunaszerdahelyen megszokhattuk, amint megindítjuk a játékot, a grúzok megszakítják – ismét ápolni kell őket

54. perc – Pacinda egy gyors bedobással indította Vida Kristophert, végül Davis tette kapura a labdát a kapus kezébe

52. perc – Pacinda beadása elszáll a kapu mellét, közben melegít Kalmár és Divkovic is

50. perc – Próbálunk támadni, az ellenfél térfelén játszassuk a labdát, végül Bayo fejelt a kapu fölé

49. perc – Záhumensky és Macej közös mentésével hárítottuk a veszélyt

48. perc – Dinamo helyzet, de a labda csak kívülről mozgatta meg Macej hálóját

46. perc – Támadó szellemben indítjuk a második félidőt. Egyből két kapura tartó lövésünk is volt, még ha nem is voltak igazán veszélyesek

Folytatódik a második félidő

Az első félidő után egyelőre 1:0-ás hátrányban vagyunk. Nincs még minden veszve, azonban legalább 2 gólt kell rúgnunk a következő 45 percben. Mivel Dunaszerdahelyen 1:1-es döntetlen lett a végeredmény, így a DAC továbbjutásához vagy egy sárga-kék győzelem, vagy legalább 2:2-es döntetlenre van szükség, mivel pontegyenlőség esetén az idegenben rúgott gólok száma a mérvadó.

49. perc – még egy percet ráhúz a hosszabbításra a játékvezető, mielőtt lefújja

46. perc – 2 percet hosszabbít a játékvezető, közben kapunk egy szabadrúgást, majd egy szögletet is

45. perc – még mindig nincs ellenszerünk a Dinamo játékára. Egyelőre nem tudjuk azt a játékot játszani, amit legutóbb a Mol Arénában mutattak meg Rossi védencei

43. perc – Pacinda révén szabadrúgás, majd szöglet, de Vida nem érte el a labdát

41. perc – jelenleg kikapunk 1:0-ra

Gól! – Zivzivadze csúsztatja fejjel a kapunkba a labdát

Dinamo – DAC 1:0

40. perc – megint egy szöglet, miután Ljubicic mentett a kapu előtt

40. perc – Macej véd, a Dinamo játékosa pedig átesik rajta, majd húzza kicsit az időt

39. perc – kicsit eljátszadoztak a kapunk előtt, újabb szöglet

38. perc – ismét labdát szerez a Dinamo, de Satka szerelt – szöglet

36. perc – DAC-szöglet, de nem sikerül kapura lőni

33. perc – az első igazi DAC-helyzet!!! Bayo a Dinamo védője mellett vezette a labdát a kapura, de lövése, mellyel a kapust akarta elkerülni, a kapufa mellett is elment

32. perc – még a DAC helyzetei előtt a játékvezető megfenyegette Rossit, hogy felküldi a tribünre. Rossi nem vette jó néven a rendreutasítást

32. perc – Huk vágta rá messziről, de jóval a kapu mellé

30. perc – végre néhány DAC-helyzetecske… még nem mondhatjuk komolynak, de már a Dinamo kapuja előtt játszottunk

27. perc – Záhumensky passza a Dinamo játékosánál köt ki, egyből le is támadnak, a kapura tartó lövést MAcejnek kellett menteni – szöglet

26. perc – nagyon hosszú labda Bayonak, aki el is esik a 16-oson belül, de nem történt szabálytalanság

25. perc – végre egy a Dinamo kapuja felé tartó labda, és egy DAC-szöglet

24. perc – a hazai ultrák egyelőre ismeretlen megfontolásból félmeztelenre vetkőztek

23. perc – Satkának kellett mentenie egy viszonylag tiszta helyzetben

22. perc – két percen belül a második Dinamo-s időhúzásra is sor kerül

21. perc – Pacinda nem tudja átvenni Bayo passzát, bedobhatnak a hazaiak

20. perc – egyelőre nem találjuk az ellenszert a Dinamo játékára. Közben ismét a földön az egyik kékmezes játékos, orvosi segítséget kérnek hozzá

19. perc – ismét Ljubicic mentett, Herc pedig kiharcolt egy szabadrúgást – igaz a saját térfelünkön

18. perc – ügyesen játszanak rá a szabadrúgásokra a Dinamo játékosai. Amint testközelbe kerülnek egy védőnkkel, máris a földön vannak

16. perc – „Gólt kéne rúgni” – hallható a DAC-szurkolók rigmusa

16. perc – egyelőre 60%-40% a labdatartás a grúzok javára

15. perc – szerencsére elkerülte Macej kapuját a lövés

13. perc – Ljubicic mentett, de rögtön jött egy szöglet, majd Davis miatt egy újabb szabadrúgás

12. perc- Koštrna szerelt tisztán, a macedón játékvezető azonban befújta. Szabadrúgás tiszta helyről

10. perc – a televízió-közvetítésen keresztül is erőteljesen hallattszik a DAC-szurkolók hangja

9. perc – a Dinamo ultrái feketében buzdítják csapatukat, körülbelül 100-an lehetnek.

8. perc – Bayo ijesztett rá kicsit a hazai kapusra. Gyorsan kellett kirúgnia a labdát

7. perc – Átjutottunk a felezővonalon, de nem sikerült egyelőre említésre méltót alkotni

6. perc – íme a DAC kezdője:

#15Vakoun Issouf Bayo

5. perc – Peter Hyballa, a DAC új edzője is ott van Tbilisziben

4. perc – egyelőre a DAC térfelén folyik a játék. Nem tudunk kitörni, egyfolytában letámadnak a hazaiak

4. perc – a kezdés alapján úgy látszik a Dinamo nem 0:0-ás döntetlenre rendezkedtek be

3. perc – gyors letámadást indított a Tbiliszi, de lesen voltak

2. perc – A dunaszerdahelyiek mindenképpen győzni szeretnének

0. perc – Elkezdődött a mérkőzés. A mieink feketében, a hazaiak pedig kékben játszanak