Nyitókép: körkép.sk

Az elmúlt hetek nem épp szurkolóbarát játékát teljes mértékben feledtette vasárnap este a Hyballa-legénység, mikor 5:2-re legyőzte a listavezető Slovant.

A Slovan már a 18. percben megszerezte a vezetést, miután egy vitatható bírói ítéletet követően Andraz Sporar büntetőt értékesített.

Talán a sors fintora – legalábbis a Slovan szemszögéből – hogy a DAC egyenlítő gólja is egy tizenegyesből esett, ráadásul egyből emberhátrányba is kerültek az „égszínkékek”.

A DAC folyamatosan támadott, aminek meg is lett az eredménye: Vida Kristopher a 46. percben örvendeztette meg a közönséget – 2:1.

A második játékrész az elsőhöz hasonlóan dinamikus, nézőbarát játékot hozott. Ramirez az 52. percben 3:1-re növelte a hazaiak előnyét, Abena azonban három perccel később betalált Jedlička kapujába, ezzel 3:2-re módosította az eredményt.

A 68. percben ismét zúgott a lelátó, ekkor Fábry szép találata adott okot az örömre. Az i-re a pontot végül Ramirez tette fel a 75. percben.

Ezzel – még ha emberelőnyben is – de 5:2-re győzött a DAC. A Mol Arénában tapasztalható hangulat alapján pedig a sárga-kék szurkolóknak ez az éjjel soha nem érhet véget.

FC DAC 1904 DUNASZERDAHELY – ŠK SLOVAN BRATISLAVA 5:2 (2:1)

Fortuna Liga, 7. forduló, MOL Arena, 2019.09.01., 18:00
Játékvezetők: Sedlák – Hancko, Benko
Nézőszám: 11 679

Góllövők: 36. Davis (11m), 45+1. Vida Kristopher, 52., 75. Ramirez, 68. Fábry, ill. 18. Šporar (11m), 54. Abena

Sárga lap: 56. Koštrna, 86. Oravec, ill. 41. Suchockij, 47. Abena, 83. Ljubičič
Piros lap: 35. De Kamps

DAC: Jedlička – Koštrna (K), Kružliak, Beskorovainyi, Davis – Oravec, Vida Máté – Blackman (90+1. Taiwo), Fábry (88. Divković), Vida Kristopher (90+1. Veselovský) – Ramirez
Slovan: Greif – Apau, Abena, Božikov (K), Suchockij – Ljubičič, De Kamps – Dražič (69. Daniel), Nono (73. Holman), Moha – Šporar (79. Strelec)

Magyar himnusz

35.perc, a DAC is 11est rug. A Slovan jatekosat ki is allitottak

Vidaaaa Kristopher góljával 2:1 ide!!

Fantázia, Ramirez 2.góljával már 5:2!!!

Óriási, 7 gólos, fantasztikus fordulatokat hozó meccsen a DAC pazar teljesítménnyel legyőzte Szlovákia kirakatcsapatát! Hajr! DAC!

Bónuszvideó a meccs végi verekedésről a vendégszektorban:

Csúnyán kikapott a Slovan Dunaszerdahelyen. A vendégszurkolók egymást ütötték – Videó