Nyitókép: fcdac.sk

Bronzérmet szerzett a DAC a máltai Tipsport kupán.

Az első félidő nem hozott túl sok helyzetet vagy lövési kísérletet. A legnagyobb lehetőséget a 27. perc hozta, amikor Fábry szöglete után Lalatović jól helyezett fejesét Laštůvka öklözte ki.

írja összefoglalójában a DAC.

hirdetes_300x300

A második játékrészben Davis szabadrúgásból szerzett góljával szerezték meg a vezetést a sárga-kékek. A 70. percben aztán egyenlített a Baník Ostrava.

90 perc után így jöhettek a büntetők, a harmadik sorozat végén Száraz mentett, az ötödik büntetőnél azonban Davis rontott. Szerencsére Száraz most is remekelt, és újabb büntetőt mentett.

FC Baník Ostrava – DAC 1904 1:1 (0:0), 4:5 büntetőkkel

Ta´ Qali Nemzeti Stadion, Málta, 2020. január 27., hétfő, 11:00 ó, napos idő, +16°C
Góllövők: 70. Smola – 56. Davis
11-es párbaj: Šašinka 1:0, Kružliak 1:1, Jirásek 2:1, Divković 2:2, Jánoš 2:2, Fábry 2:3, Kuzmanović 3:3, Ramirez 3:4, Smola 4:4, Davis 4:4, Fleišman 4:4, Boateng 4:5
DAC: Jedlička (46. Száraz) – Blackman, Lalatović (82. Boateng), Beskorovainyi, Davis – Kružliak, Fábry – Divković, K. Vida, Javro (20. Phillips, 67. Schäfer) – Ramirez. Edző: Hélder Cristovao.
Baník: Laštůvka – Fillo (61. Reiter), Pokorný, Svozil, Holzer (84. Fleišman) – Hrubý (61. Jirásek), Kuzmanovič, Kaloč (84. Jánoš) – Lalkovič (72. Procházka), Šašinka, Granečný (61. Smola). Edző: Luboš Kozel.