Nyitókép: dac1904.sk

A Fortuna Liga tabellájának negyedik és második helyezettje közti szombat délutáni rangadó megkapta a forduló slágermeccse és a Hónap mérkőzése jelzőket is. A két csapatot jelenleg 12 pont választja el egymástól, vajon sikerül növelnie előnyén Kalmáréknak? 16:15-től kiderül!

A dunaszerdahelyiek 12 nap alatt három idegenbeli találkozót abszolválnak. Ennek a sorozatnak első állomásáról, Nyitráról múlt héten sikerült elhozni a három pontot, ma pedig Nagyszombatban is bizonyíthatnak Bernd Storck védencei.

A Ligás Klubok Uniója nyilván nem véletlenül a Hónap mérkőzésének választotta a mai derbit, melyen Kalmárék megpróbálhatják sorozatban harmadszor is legyőzni a Spartakot – legutóbb júniusban és augusztusban vitték el a három pontot a sárga-kékek a nagyszombatiak orra elől.

hirdetes_810x300

A két csapat eddig 62 alkalommal mérkőzött meg egymással, a klub statisztikái szerint pedig ezeken a találkozókon 63 gólt szerzett a DAC. Mint írják, az eddigi legutolsó idegenbeli gólszerző Andrija Balič, volt, aki 5 hónapja állította be a 2:0-ás végeredményt a City Arénában.

„Szívesen emlékszem vissza arra a gólra és a sikerre, de ez már a múlt. A szombati egy nehéz és kemény összecsapás lesz mindkét fél számára. A Nagyszombat is igyekszik játszani a futballt, így közönségszórakoztató meccsre számítok. Felkészültek vagyunk, és a három pontért utazunk. Ilyen a stílusunk, szeretnénk minden egyes találkozót megnyerni. A legutóbbi két alkalommal legyőztük a nagyszombatiakat, de egyáltalán nem volt könnyű dolgunk, főleg a hazai 2:1-es siker alkalmával. Az első félidő kiegyenlített futballt hozott, de a másodikban már jobbak voltunk és megérdemelten diadalmaskodtunk. Valami hasonlóra számítok szombaton is, felkészültek és eltökéltek vagyunk megtenni mindent a siker érdekében”

mondta Andrija Balić a DAC klubhonlapján.

A két csapat legutóbbi 5 egymás elleni mérkőzése az élvonalban:
2019.02.23. – Nagyszombat-DAC 3:1, gólszerzők: Yilmaz 2, Markoski – Taiwo, 4020 néző
2019.10.05. – Nagyszombat-DAC 1:2, gólszerzők: Lovat – Fábry, Vida K., 3949 néző
2020.03.07. – DAC-Nagyszombat 0:1, gólszerző: Sobczyk, 8619 néző
2020.06.21. – Nagyszombat-DAC 0:2, gólszerzők: Ramirez, Balić, 285 néző
2020.08.22. – DAC-Nagyszombat 2:1, gólszerzők: Ramirez 2 – Pačinda, 6297 néző

A 16:15-kor kezdődő találkozó a szlovák közszolgálati RTVS 2-es csatornája közvetíti élőben, ahogy az RTVS internetes oldalán és a HusteTV-n is nézhető lesz.