Ágnes
  • HUF: 356.62
  • USD: 1.13
  • -2 °C
  • 2 °C

Hirdetés (X)

sport

Elrajtol a magyar-szlovák közös rendezésű kézilabda-Eb – Íme a torna programja

A nemrégiben átadott budapesti kézilabda arénában zajló nyitómérkőzés 20:30-kor veszi kezdetét

Nyitókép: nemzetisport.hu

 

A magyar és a szlovák válogatott is csütörtök este kezdi meg a közös rendezésű férfi kézilabda-Eb-n való szereplést. Míg előbbi Budapesten, addig utóbbi Kassán játssza le a csoportkörös mérkőzéseket. A nemrégiben átadott budapesti kézilabda arénában zajló nyitómérkőzés 20:30-kor veszi kezdetét, amelyet 19:30-tól nagyszabású megnyitó előz majd meg. A találkozót, ahogy a magyar válogatott minden további összecsapását is, az M4 Sport élőben közvetíti.

 

A magyar válogatott húsz fős keretéből mindenki a Gulyás István vezette szakmai stáb rendelkezésére áll, így a rutin is mindenképp a mieink oldalán áll. A magyar nemzeti együttes tagjai mind kiemelték, hogy egyelőre aktuális legnagyobb riválisukra, a holland együttesre készülnek, fókuszálnak Telkiben.

 

A magyar férfi válogatott Európa-bajnokságra nevezett 20 fős kerete:
Kapusok: BORBÉLY Ádám (Fejér-B.Á.L. Veszprém), MIKLER Roland (Pick Szeged), SZÉKELY Márton (Eurofarm Peliszter, északmacedón)
Jobbszélsők: BUJDOSÓ Bendegúz (Ferencváros), RODRÍGUEZ ALVAREZ Pedro (Balatonfüredi KSE)
Jobbátlövők: ANCSIN Gábor (Grundfos Tatabánya), MÁTHÉ Dominik (Elverum Handball, norvég)
Irányítók: GYŐRI Mátyás (Grundfos Tatabánya), HANUSZ Egon (TVB Stuttgart, német), LÉKAI Máté (Telekom Veszprém)
Beállók: BÁNHIDI Bence (Pick Szeged), ROSTA Miklós (Pick Szeged), SIPOS Adrián (Telekom Veszprém), TOPIC Petar (Balatonfüredi KSE)
Balátlövők: BODÓ Richárd (Pick Szeged), NAGY Bence (Ferencváros), LIGETVÁRI Patrik (Telekom Veszprém), SZITA Zoltán (Wisla Plock, lengyel)
Balszélsők: BÓKA Bendegúz (Balatonfüredi KSE), SUNAJKO Stefan (Grundfos Tatabánya)

Szövetségi kapitány: GULYÁS István
Edző: Chema RODRIGUEZ
Csapatvezető: NAGY László
Kapusedző: POROBIC Haris
Erőnléti edző: Tord ELLINGSEN

 

A csütörtökön kezdődő magyar-szlovák közös rendezésű férfi kézilabda Európa-bajnokság csoportbeosztása és programja:

 

A csoportbeosztás:
A csoport (Debrecen, Főnix Aréna): Szlovénia, Dánia, Észak-Macedónia, Montenegró
B csoport (Budapest, MVM Dome): Magyarország, Portugália, Izland, Hollandia
C csoport (Szeged, Pick Aréna): Horvátország, Szerbia, Franciaország, Ukrajna
D csoport (Pozsony, Ondrej Nepela Arena): Németország, Ausztria, Fehéroroszország, Lengyelország
E csoport (Pozsony, Ondrej Nepela Arena): Spanyolország, Svédország, Csehország, Bosznia-Hercegovina
F csoport (Kassa, Steel Arena): Norvégia, Szlovákia, Orosz csapat, Litvánia

 

A csoportkör programja:

 

január 13., csütörtök:

 

1. forduló:
Spanyolország-Csehország 18.00
Szlovénia – Észak-Macedónia 18.00
Szerbia-Ukrajna 18.00
Orosz csapat-Litvánia 18.00
Svédország – Bosznia-Hercegovina 20.30
Norvégia-Szlovákia 20.30
Magyarország-Hollandia 20.30
Dánia-Montenegró 20.30
Horvátország-Franciaország 20.30

 

január 14., péntek:

 

1. forduló:
Németország-Fehéroroszország 18.00
Portugália-Izland 20.30
Ausztria-Lengyelország 20.30

 

január 15., szombat:

 

2. forduló:
Szlovákia-Litvánia 18.00
Észak-Macedónia – Montenegró 18.00
Franciaország-Ukrajna 18.00
Csehország – Bosznia-Hercegovina 18.00
Spanyolország-Svédország 20.30
Dánia-Szlovénia 20.30
Norvégia-Orosz csapat 20.30
Horvátország-Szerbia 20.30

 

január 16., vasárnap:

 

2. forduló:
Magyarország-Portugália 18.00
Németország-Ausztria 18.00
Izland-Hollandia 20.30
Fehéroroszország-Lengyelország 20.30

 

január 17., hétfő:

 

3. (utolsó) forduló:
Horvátország-Ukrajna 18.00
Orosz csapat-Szlovákia 18.00
Szlovénia-Montenegró 18.00
Spanyolország – Bosznia-Hercegovina 18.00
Dánia – Észak-Macedónia 20.30
Norvégia-Litvánia 20.30
Franciaország-Szerbia 20.30
Svédország-Csehország 20.30

 

január 18., kedd:

 

3. (utolsó) forduló:
Magyarország-Izland 18.00
Németország-Lengyelország 18.00
Portugália-Hollandia 20.30
Fehéroroszország-Ausztria 20.30

 

A középdöntő csoportbeosztása:
I. csoport (Budapest): A1, A2, B1, B2, C1, C2
II. csoport (Pozsony): D1, D2, E1, E2, F1, F2

 

A középdöntő programja:

 

január 20., csütörtök:

 

1. forduló:
A1-B1, C1-B2, D1-E1, F1-E2, A2-C2, D2-F2

 

január 21., péntek:

 

2. forduló:
D1-F2, F1-E1, D2-E2

 

január 22., szombat:

 

2. forduló:
A2-B2, C1-B1, A1-C2

 

január 23., vasárnap:

 

3. forduló:
D2-F1, E1-F2, D1-E2

 

január 24., hétfő:

 

3. forduló:
A2-C1, B1-C2, A1-B2

 

január 25., kedd:

 

4. (utolsó) forduló:
E2-F2, D2-E1, D1-F1

 

január 26., szerda:

 

4. (utolsó) forduló:
B2-C2, A2-B1, A1-C1

 

Kezdési időpontok: 15.30, 18.00 és 20.30

 

A döntő hétvége programja (Budapest):

 

január 28., péntek:

 

az 5. helyért 15.30
elődöntők 18.00 és 20.30

 

január 30., vasárnap:

 

a 3. helyért 15.30

döntő 18.00

 

mksz.hu, MTI

Megosztás:

Tetszett önnek ez a cikk?

Kattintson az alábbi gombra vagy a kommentek között bővebben is kifejtheti véleményét.

Eddig 1 olvasónak tetszik ez a cikk.

Kommentek

Hirdetés (X)

Kövessen minket