Nyitókép: SITA/Martin Havran

Sima, 2:0-ás, összesítésben 4:0-ás győzelmet aratott feröer-szigeteki ellenfele felett a DAC, ezzel pedig továbbjutott az Európa Konferencia Liga 3. selejtezőkörébe, ahol a román FCSB (korábbi Steaua Bukarest) lesz az ellenfele.

Az ellenfél minőségét tekintve még bőven lett volna helye a dunaszerdahelyi góloknak, ettől függetlenül tisztességesen helyt álltak a sárga-kékek a múlt heti és a mai mérkőzésen is. Már a 26. percben megszerezték a vezetést a hazaiak Krsztovics révén, majd a 34. percben Veselovský is betalált. Bár még jó néhány helyzete volt a DAC-nak a mérkőzés során gólt már nem tudtak szerezni.

A mai mérkőzésen 16 hónap után ismét pályára lépett Kalmár Zsolt, aki mintegy 30 percnyi játékidőt kapott Adrián Guľa vezetőedzőtől.

A találkozó után az RTVS-nek Guľa pozitívan értékelt. Úgy vélte, hogy kitűzött céljaikat sikerült elérniük: Kalmár és Risvanis játékbaállítását, a sárgalapok miatti kipontozódás elkerülését, valamint a győzelmet és ezzel együtt a továbbjutást.

A vezetőedző megjegyezte, hogy a szurkolók részéről nagy ovációval fogadott Kalmárt eleve úgy készítették fel, hogy az egész szezonban folyamatosan játszani tudjon, ezért nem siették el visszatérést, bár már egy ideje a csapattal edzett.

A magyar játékosok közül Veszelinov Dániel végigvédte a találkozót, Szánthó Regő a 46., Kalmár Zsolt a 63., Balogh Norbert a 82. perctől játszott. Hahn János és Szendrei Ákos sérült.

A DAC a következő fordulóban a bukaresti FCSB-vel mérkőzik meg, így igazi nagy derbik várhatók majd.

DAC 1904 – VÍKINGUR GØTA 2:0 (2:0)

Európa Konferencia Liga, 2. selejtezőkör, visszavágó, MOL Aréna, Dunaszerdahely, 2022.07.28., 21:00
Játékvezetők: Juxhin Xhaja (alb) – Ridiger Çokaj (alb), Mario Shazivari (alb)