Nyitókép: MTI/Koszticsák Szilárd

A magyar férfi vízilabda-válogatott a hat gólt szerző Zalánki Gergő vezérletével 13-12-re nyert az amerikai csapat ellen a fukuokai olimpiai kvalifikációs világbajnokság keddi negyeddöntőjében, ezzel bejutott a négy közé.

Varga Zsolt együttese csütörtökön a címvédő spanyol és a francia csapat összecsapásának győztesével találkozik.

A két csapat legutóbb három héttel ezelőtt a világkupa Los Angelesben rendezett szuperdöntőjének bronzmérkőzésén találkozott egymással. A magyarok először ötméteresek után nyertek, ám a hazaiak óvása miatt – egy kiállítás után a bírók túl hamar engedték vissza a magyar játékost – az utolsó 4:24 percet két órával később újrajátszották, és ezt követően az amerikaiak szerezték meg a harmadik helyet.

Varga Zsolt szövetségi kapitány a 15 fős keretből, akárcsak az Európa-bajnok horvátok ellen megnyert csoportmeccsen, ezúttal is a Vigvári testvéreket, Vendelt és Vincét hagyta ki.

Eredmények:

férfi vízilabdatorna, negyeddöntő:
Magyarország-Egyesült Államok 13-12 (4-4, 3-1, 3-2, 3-5)
gólszerzők: Zalánki 6, Manhercz 3, Molnár E., Német, Nagy Á., Varga Dé. 1-1, illetve Bowen 4, Hooper 3, Daube 2, Dodd, Woodhead, Irving 1-1