Nyitókép: pravda.sk

Komoly, 5:1-es vereséget szenvedett a DAC Zsolnán a Niké Liga 11. fordulójában. A sárga-kékek a 13. perctől emberhátrányban futballoztak, miután Filip Kašát kezezés miatt kiállították.

A kezezés miatti büntetőt ezt követően Timotej Jambor magabiztosan gólra váltotta, így rögtön gólhátrányba is kerültek a dunaszerdahelyiek.

A 20. percben a kapitányként pályára lépő Ramadan szögletét Csinger Márk váltotta gólra, így gyorsan sikerült kiegyenlítenie a DAC-nak.

A zsolnaiak azonban jól kihasználták az emberelőnyt: a 29. percben megszerezték második, majd a 41-ben a harmadik góljukat is.

A félidőben Adrián Gula duplacserét hajtott végre, Ramadan helyett Herc, Pinto helyett pedig Mendez kapott lehetőséget.

Bár a DAC a következő 15 percben két jó helyzetet is kialakított, végül mégis Zsolna tudott gólt szerezni Rusnák révén. 4:1.

A 70. perc környékére láthatóan elfogyott a DAC-szurkolók türelme, felhangzott az „Adrián Guľa auf wiedersehen”, majd miután a zsolnaiak megszerezték mai ötödik góljukat is, a sárga-kék drukkerek elhagyták a vendégszektort.

A DAC védelme mint a szita, csak a szerencsén múlott, hogy a Zsolna nem szerezte meg 6., vagy 7. gólját is.

Emberhátrány ide vagy oda, 90 perc alatt mindössze két kapura tartó lövés bizony kevés ahhoz, hogy a DAC-ot komolyan lehessen venni a dobogós helyekért vívott harcban, így kíváncsian várjuk, hogy lép-e valamit a klub vezetősége. A sárga-kékek 11 forduló után 18 ponttal a tabella 7. helyén állnak 5-2-4-es mérleggel. Ilyen gyenge eredményt már nagyon rég láttunk a csallóközi csapattól.

MŠK ŽILINA – DAC 1904 5:1 (3:1)

Niké Liga, 11. forduló, Štadión MŠK Žilina, Zsolna, 2023.10.21., 18:00
Játékvezetők: Kráľovič – Pozor, Jekkel
Nézőszám: 2562
Gólszerző: 15. Jambor (11-es), 29. Leitner, 41. Ďuriš, 62. Rusnák, 73. Ďuriš, ill. 20. Csinger
Sárga lap: 65. Leitner, 76. Javorček, ill. 17. Borbély Balázs (másodedző), 34. Trusa, 84. Andzouana
Piros lap: 13. Kaša
DAC 1904: Popović – Pinto (46. Mendez), Kaša, Csinger, Andzouana (K) – Káčer, Dimun, Čermák (34. Brunetti) – Trusa (79. Veselovský), Goure (66. Niarchos), Ramadan (46. Herc)
Zsolna: Belko – Leitner, Minárik (K), Ndjeungoue – Rusnák (63. Javorček), Adang (63. Sauer), Gidi (81. Kopas), Bari – Ďuriš (74. Iľko), Bile, Jambor (81. Essomba)