Nyitókép: SITA
A fuvarozók sztrájkja pénteken is folytatódik, így az ország több pontján is forgalomkorlátozással kell számolni.
A pozsonyi rendőrök információja szerint a fuvarozók 9.00 órától egészen a visszahívásig blokkolni fogják a teherforgalmat Csehországból Szlovákia irányába a Kúty–Brodské határátkelőhelyen.
A rendőrség továbbá arról is tájékoztatott, hogy a sztrájk szervezői továbbra is blokkolni fogják a pozsonyi Rozsnyói (Rožňavská) utcát. Körülbelül 10.00 órától a visszahívásig a teljes utca lezárássra kerül. A Rozsonyói utca városból kivezető útja egy sávban a személyautók számára elérhető lesz.
Pénteken Komáromban és Medvénél is blokkolni fogják az átkelést a sztrájkoló fuvarozók
Reggel 8.00 órától este 20.00 óráig blokád várható a határátkelőkön, valamint Trsztenán, Kassán, Ipolyságon, Medvén, Komáromban, Rózsahegyen, Zsolnán, Vágbesztercén és Tótgyarmaton.
„A fuvarozók sztrájkja miatt a hétvégén is blokádokkal kell számolni”
– mondta Denisa Bárdyová, rendőrségi szóvivő.
A fuvarozók a gazdák támogatásával 8.00 órakor megkezdték a kassai Sacából Rozsnyó felé vezető út lezárását. A blokád kb. 12 óráig fog tartani és csak a mentőegységeket hajlandók átengedni. Az útlezárás a Kassa Zsebes (Šebastovce) városrésze és az enyickei (Haniská) körforgalom közötti szakaszra is vonatkozik.
Megosztás:
Tetszett önnek ez a cikk?
Kattintson az alábbi gombra vagy a kommentek között bővebben is kifejtheti véleményét.
Kapcsolódó tartalom
Kommentek
- 2021. jan. 28. - 16:00
-
Szijjártó: megengedhetetlen, hogy újabb migrációs hullámok egészségügyi kockázatnak tegyék ki Európát
- 2021. jan. 28. - 15:38
-
Mégsem nyílnak meg az iskolák február elején. Krajčí szerint fenn kell tartani a jelenlegi korlátozásokat
- 2021. jan. 28. - 15:08
-
Főügyész: A Közegészségügyi Hivatal törvényt sértett a tisztviselőknek adott mentességekkel
- 2021. jan. 28. - 13:50
-
Magyarországon március 1-ig maradnak a járványügyi korlátozások
- 2021. jan. 28. - 13:23
-
Kollár: A Sme rodina nem fog támogatni több országos tesztelést
Népszerű tartalom
Nyitrán és Pozsonyban sem kell már újabb tesztelés. 2-2 járás helyet cserélt tegnaphoz képest
- Belföld
- |
- 2021. jan. 27.17:11
Király Zsolt: A Gyimesi – Ravasz tévévita tanulságai
- Vélemény
- |
- 2021. jan. 27.08:36
Január 27-től változnak a kijárási tilalom szabályai, mutatjuk hol van szükség negatív tesztre, és hol hagyható el
- Belföld
- |
- 2021. jan. 26.10:08
Milyen szabályok vonatkoznak január 27-től a gyerekekre és az idősekre? Hol lesz és hol nem lesz szükség tesztre? Kérdések és válaszok
- Belföld
- |
- 2021. jan. 26.19:54
A Dunaszerdahelyi járás az országos első - A Csallóközben a legrosszabb a járványhelyet (Prezentáció)
- Friss hírek
- |
- 2021. jan. 27.17:59
Óriási az érdeklődés az oltás iránt a 75 évnél idősebbek körében. Mi is segíthetünk
- Belföld
- |
- 2021. jan. 27.16:00