Nyitókép: huste.joj.tv (reprofoto)

Nem volt könnyű győzelem, de a DAC bizonyította, hogy van tartása és jobb csapat. Öt forduló után továbbra is pontveszteség nélkül vezeti a szlovák bajnokságot a Dunaszerdahely. Ezúttal az Aranyosmarót otthonából hozták el a három pontot.

Vendégségben Aranyosmaróton – A ViOn skalpját is elhozná a DAC

1903 néző és az utolsó helyig megtelt vendégszektor előtt elszánt, harcos játékot mutattak be a sárga-kékek, akik hátrányból fordítottak meg a mérkőzést.

Hrnčár még az első félidő 24. percében egy akció gólból szerzett vezetést a hazaiaknak. A DAC azonnal nagyobb sebességre kapcsolt, melynek a 36. percben meg is lett az eredménye. Divkovičot buktatták a 16-oson belül, a megítélt tizenegyest Kalmár magabiztosan értékesítette.

A második játékrészben is a DAC uralta a játékot, többet járatták a labdát és erőnlétileg is ellenfelük fölé nőttek. Mezőnyfölényük azonban meddő volt. A hajrában egy jó kiugratást követően ismét Divkovič volt a főszereplő. Aki maga vezethette a jobb oldalon a labdát a kapusra, és éles szögből nem kegyelmezett.

Aranyosmarót – DAC így az ötödik fordulóban 1:2. Storckék 5 forduló után 15 ponttal magabiztosan vezetik a tabellát.

5 forduló után 6 pont a DAC előnye a Fortuna ligában. A Slovan két meccsel kevesebbet játszott. Kép: sofascore

A nemzetközi kupában való továbbjutást követően így tovább folytatódik a csallóközi utazás.

FC VION ARANYOSMARÓT – FC DAC 1904 DUNASZERDAHELY 1:2 (0:0)

Fortuna Liga, 5. forduló, FC ViOn Aréna, Aranyosmarót, 2020.08.30., 19:00
Játékvezetők: Kružliak – Pozor, Ferenc