Kristína Visolajská: A női sportokban egyre többször győzedelmeskednek az egykori férfiak - Körkép.sk
Katalin, Kitti
    |    
HUF: 376.25
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
hirdetes_810x300

Kristína Visolajská: A női sportokban egyre többször győzedelmeskednek az egykori férfiak

2019. márc. 01. 16:37

Nyitókép: Caster Semenya (Outside Magazine)

 

Sportolónőkként versenyeznek, de a genetikájukból adódóan olyan előnyökre tesznek szert, amiről más nők még csak nem is álmodhatnak. A női sport lassan elveszíti valódi lényegét.

 

A női sportban új probléma ütötte fel a fejét. Egyre több olyan férfi tűnik fel a női sportolók között, akik nemváltoztató műtéten estek át, s ezzel engedélyezték nekik a versenyzést a női kategóriákban. És csodálkozz világ, győzedelmeskednek is.

 

 hirdetes_810x300  

(…)

 

Transgender személyek versenyzése

 

(…)

 

A Nemzetközi Olimpiai Bizottság 2004-től engedélyezi a transgender személyeknek az olimpiai játékokon történő versenyzést. Ezekből az emberekből pedig egyre több van.

 

Az interszexuális személyek (olyan egyének, akik egyszerre rendelkeznek férfi és női nem szervvel) a rövid- és középtávú futóversenyeken mérhetik össze erejüket. A Nemzetközi Atlétikai Szövetség nyilatkozata szerint egy ilyen sportolónő ugyan elkezdhet versenyezni, de a verseny előtt minimum hat hónappal a vérében a tesztoszteronszintnek alacsonynak kell lennie, és az engedélyezett versenyzés ideje alatt ezt a szintet meg is kell tartania.

 

Feltételezések szerint ezt a nyilatkozatot Caster Semenya sportolónőre szabták, aki a rövid- és középtávú futóversenyeken aratott sikerei mellett még a férfias kinézetével is kitűnik a többi versenyző közül. A Nemzetközi Atlétikai Szövetség a múltban genetikai tesztelést rendelt el a számára, ám az eredményeket a mai napig nem hozta nyilvánosságra. Bizonyos, napvilágot látott információk szerint a vérében a tesztoszteron szintje háromszor magasabb volt, mint a nőknél, illetve egy ritka genetikai rendellenesség miatt nincs sem petefészke, sem méhe. Mivel a heréi nem szálltak le a hasüregéből, ezért tesztoszteront termelnek.

 

Ezzel nemcsak a férfias kinézetét, de a rendkívüli sikereit is meg lehet magyarázni. Ahhoz, hogy női sportolóként versenyezzen, elég lenne gyógyszerekkel lecsökkenteni a tesztoszteronját „női szintre”. (…)

 

Ezeknek az ismereteknek a fényében teszem fel azt a kérdést, hogy miért nem versenyezhetnek azok a nők, akik a múltban doppingoltak, vagyis anabolikus szteroidokat, más néven szintetikus tesztoszteront használtak? (…)

 

A női sport értelme

 

(…)

 

A sportolók már a múltban is őrült eszközökhöz nyúltak a győzelem érdekében. Például az egykori Kelet-Németországban (NDK) a doppingolást az állam működtette, és mintegy 10 ezer sportoló élt a lehetőséggel.

 

Egyes információk szerint némelyik NDK-s sportolónőnél a terhesség művi megszakításának metódusát alkalmazták. A természetes teherbeesés az edzési időszakban történt, ugyanis a terhesség ideje alatt a sportolónő testét olyan anyagok árasztják el, melyek közül jó néhány olyan hatással bír, mint a tiltott anabolikus szerek. A versenyek idején pedig abortuszra jártak. Ezekről a praktikákról több sportolónő is beszámolt. Láthatjuk, hogy a siker érdekében a sportolók bármilyen extrém dolgot képesek voltak elkövetni a testükkel.

 

A mai világban már sokkal biztosabb és hatásosabb módszer is létezik arra, hogy valakiből világbajnok legyen. A férfiaknak „elég“, ha nemváltoztató műtéten és hormonkezelésen esnek át, majd nővé nyilvánítják magukat. A győzelmük szinte biztosított lesz.

 

Az olimpiai játékok során már nem azoknak a nőknek a teljesítménye fog élményt okozni, akik a mi titkos vágyainkat testesítik és valósítják meg. (…)

 

Ehelyett kénytelenek leszünk a plasztikai sebészet és a hormonális kezelések műalkotásait nézegetni. Ezek a „nők“ arról próbálnak majd minket meggyőzni, hogy ők éppen olyan „nők“, mint mi még akkor is, ha férfinak születtek és a genetikájukból éveken át olyan előnyökre tettek szert, amikről mi, nők csak álmodhattunk.

 

Talán a „magasabb, gyorsabb, erősebb“ olimpiai mottót már nem az álmok valóra váltásával és a kemény munkával kell elérni. Úgy tűnik, hogy ehhez már az egyszerű csalás is elég lesz.

 

(…)

 

Postoj.skKristína Visolajská: V ženskom športe čoraz viac vyhrávajú (bývalí) muži

Megosztás:

Tetszett önnek ez a cikk?

Kattintson az alábbi gombra vagy a kommentek között bővebben is kifejtheti véleményét.

Ön lehet az első aki a tetszik gombra kattint!

Kommentek

Kommentek

Nem érkezett még komment. Legyen az öné az első!

Szóljon hozzá!

Kövessen minket