Martin Hanus: Valójában ezért nem akart megegyezni Kotleba Harabinnal - Körkép.sk
Ervin
    |    
HUF: 376.25
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
hirdetes_810x300

Martin Hanus: Valójában ezért nem akart megegyezni Kotleba Harabinnal

2019. nov. 21. 15:24

Nyitókép: TASR

 

Minden október közepén kezdődött: az ĽSNS nyilvánosságra hozott egy videót, amelyben Marian Kotleba egy feszülettel a háttérben a liberalizmus ellen indított harcában felszólított arra, hogy „a múltat és a személyes vitákat félretéve tárgyaljanak a választásokon való közös indulásról“. Kotleba így kínált nyíltan összefogási lehetőséget Harabinnak, máskülönben „a nemzeti szavazatok szétaprózódnak és elvesznek, Szlovákia pedig végleg elveszik“.

 

(…)

 

 hirdetes_300x300  

Kotleba felhívása nemcsak az ellenzék háza táján keltett pánikot, de a Smert és az SNS-t is aggodalommal töltötte el. Az ĽSNS-Vlasť koalíció létrejöttével – akiknek a vezéreit az államfőválasztáson a szlovákiai polgárok 25%-a választotta – veszélybe került volna a Smer vezető pozíciója. Andrej Danko attól félt, hogy az államfői koalíció együttműködése esetén csökkent volna az esélye arra, hogy becsússzon a parlamentbe, a széttagolt ellenzék a PS/SPOLU-val és Kiskával az élen pedig már elméletben sem bízhatott volna abban, hogy a választások után esélyük lenne egy stabil kormány kialakítására.

(…)

 

Harabin polgári baloldala

 

Amikor október elején Harabin bejelentette, hogy egy új párt (Vlasť) vezetőjeként lép be a politikába, Kotlebának világos volt, hogy ismét bonyolultabbá fog válni a helyzete. Kotleba ezért úgy döntött, hogy jelzést küld a választóinak arra nézve, hogy éppen ő a keresztény és nemzeti erők megfelelő egyesítője. Az októberi felhívása valójában nem Harabinnak szólt, hanem azoknak a választóknak, akik márciusban rá és Harabinra adták a szavazatukat.

 

Az ĽSNS-esek ellenszenvesek Harabinnal szemben, ezenfelül a Smer trójai falovának tartják. Ezt az a módszer is igazolja, ahogy Harabin hozzájutott a pártjához. Harabin pártja ugyanis úgy jött létre, hogy az emberei beléptek a Polgári Baloldal Pártjába (Strana občianskej ľavice, SOĽ), majd átnevezték Hazára (Vlasť), hogy készen álljon a Legfelsőbb Bíróság bírájának.

 

Valójában a jelentéktelen pártot egy bizonyos Jozef Tarkanič adta át Harabinnak.

(…)

 

Jozef Tarkanič 2002-ben a 69. helyen indult a Smer jelöltlistáján. Tehát olyan emberről van szó, aki egy ideig Fico pártjának a közelében mozgott.

 

Azt, hogy Tarkanič valamelyik smeres politikussal való megegyezés után adta oda a pártját Harabinnak, hogy így könnyítse meg a parlamentbe való belépését, nem tudni. Ami lényeges, hogy a bizalmatlan kotlebások emiatt sem akartak Harabintól semmit, csupán arra volt szükségük, hogy színházat csináljanak a választók előtt.

 

(…)

 

Mi lesz a meg nem egyezés mellékterméke?

 

(…)

 

Ha Harabin pártja sikerül becsusszannia a parlamentbe, akkor Kotlebával együtt talán több képviselőjük lesz, mintha együtt vágtak volna neki a választásoknak.

 

Viszont ha Harabin számítása nem jön össze, akkor Kotleba lesz az, aki a saját céljait szem előtt tartva kiüti a parlamentből. Mellesleg ez egy szimpatikus mellékterméke lenne a Kotleba-féle nemzeti és keresztény erők egyesülésének.

 

Postoj.sk, Martin Hanus: Prečo sa Kotleba v skutočnosti nechcel dohodnúť s Harabinom

Megosztás:

Tetszett önnek ez a cikk?

Kattintson az alábbi gombra vagy a kommentek között bővebben is kifejtheti véleményét.

Ön lehet az első aki a tetszik gombra kattint!

Kommentek

Kommentek

Nem érkezett még komment. Legyen az öné az első!

Szóljon hozzá!

Kövessen minket